Tělesná výchova

Je pro mě celouniverzitní tělesná výchova povinná? Komu je určena?

Tělesná výchova je na Pedagogické fakultě povinná pro studující všech bakalářských programů prezenční formy studia. Výjimkou je program B-MS Učitelství pro mateřské školy – studující mají povinné sportovní aktivity integrované přímo ve studijním plánu programu a celouniverzitní TV neabsolvují.

Týká se povinná tělesná výchova i studujících kombinovaného studia?

Pro studující v kombinované formě tělesná výchova povinná není.

Kolikrát musím tělesnou výchovu splnit?

Ve studiu je nutno splnit předmět tělesné výchovy 2x. Klidně pokaždé jiný. Nebo 2x stejný. Rozhodně lze doporučit splnit si tuto povinnost co nejdříve, v začátku studia.

Už mám dva tělocviky úspěšně za sebou a chci další. Můžu?

Po splnění 2 zápočtů z předmětů p9xx lze registrovat pouze předměty c9xx z nabídky placené tělesné výchovy, které zajišťuje oddělení celoživotního vzdělávání (CŽV) Fakulty sportovních studií.

Z jakých předmětů si můžu vybrat?

Přehled nabídky předmětů (kódy p9xx) je uvedený například na webu Centra univerzitního sportu FSpS.

Kdy si můžu registrovat vybraný předmět?

Předměty tělesné výchovy se registrují v období daném harmonogramem Fakulty sportovních studií, který se může od harmonogramu Pedagogické fakulty lišit, na to prosím pozor. Harmonogramy období fakult jsou k dispozici v Informačním systému.
FAQ z oblasti registrace a zápisu předmětů.

Můžu si zapsat dva tělocviky současně?

Ne, NELZE REGISTROVAT VÍCE PŘEDMĚTŮ povinné tělesné výchovy v jednom semestru. Při souběžné registraci více předmětů SYSTÉM NEZAPÍŠE ANI JEDEN Z NICH. Pozor na to.
Výjimkou je kombinace jednoho předmětu a jednoho výcvikového kurzu v jednom období. To je jediná přípustná kombinace.

Kdy a kde se dozvím rozvrh a zvolím seminární skupinu?

Rozvrh je dostupný v ISu, stejně jako v případě jiných předmětů. Rozvrh bude zveřejněn nejpozději 31. srpna (v úplných informacích o předmětu najdeš rozvrhovou informaci dříve). Od 1. září od 17 hodin si zapíšeš seminární skupinu, kterou budeš navštěvovat.

Nevyhovuje mi žádná seminární skupina, co mám dělat?

Odregistrovat předmět, zaregistrovat jiný s volnou kapacitou, absolvovat školení bezpečnosti (jiný předmět = jiné školení), až se předmět zapíše, zvolit seminární skupinu.