Jak se stát účastníkem celoživotního vzdělávání?

• 1. Vyberte si program, o který máte zájem:

• Prohlédněte si nabídku programů, které plánujeme otevřít v následujícím akademickém roce.
    • Pozorně si u programů prostudujte podmínky pro přijetí a zejména požadované dokumenty.
    • Pokud si nevíte rady nebo si nejste jistí, zda splňujete podmínky pro přijetí, neváhejte se na nás obrátit e-mailem či telefonicky.

Nabídka programů v akademickém roce 2024/2025 Kontakty

• 2. Podejte si přihlášku

• Přihláška do programů celoživotního vzdělávání je elektronická a můžete si ji podat od 1. 3. do 31. 8. 2024.
    • Do přihlášky nezapomeňte vložit doklady o dosaženém vzdělání, příp. i další požadované dokumenty (např. potvrzení o zdravotní způsobilosti nebo potvrzení o délce praxe), a to ve formě elektronického dokumentu vytvořeného autorizovanou konverzí. Pokud je požadováno vložení VŠ diplomu, absolventi Masarykovy univerzity VŠ diplom vkládat nemusí.
    • Také si nezapomeňte objednat a uhradit poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením ve výši 600 Kč.
  • 3. Počkejte na potvrzení přihlášky

• Po vložení všech požadovaných dokumentů a uhrazení poplatku za úkony spojené s přijímacím řízením zkontrolujeme, zda splňujete podmínky pro přijetí stanovené pro vámi zvolený program. Pokud ano, přihlášku vám potvrdíme. V opačném případě přihlášku nepotvrdíme a budeme vás kontaktovat e-mailem.
    • V případě že vám během 14 dnů přihlášku nepotvrdíme ani se vám neozveme, kontaktujte nás.

Podívejte se do své přihlášky

• 4. Zájemci o programy AJ se připravují na přijímací zkoušky:

• Písemné přijímací zkoušky pro programy AJ se budou konat 6. 9. 2024. Budou mít podobu on-line testu.
    • Výsledek přijímacího testu nahrajeme každému do přihlášky. Výsledek není možné nikomu sdělit telefonicky ani e-mailem.

Starší přijímací testy

• 5. Kdy se dozvím, zda jsem přijat/a nebo nepřijat/a?

• V první polovině září zasedne přijímací komise. Přijímací komise rozhodne, které programy budou otevřeny, a rozhodne o vašem přijetí nebo nepřijetí do daného programu celoživotního vzdělávání.
    • Informaci o přijetí nebo nepřijetí vám nahrajeme do přihlášky. Zároveň Vás budeme informovat e-mailem.
    • Pokud vámi zvolený program nebude otevřen, budete informováni e-mailem.
  • 6. Byl/a jsem přijat/a? Co teď?

• Pokud jste byli přijati do programu celoživotního vzdělávání, nahrajeme vám do přihlášky informace k zápisu do programu celoživotního vzdělávání a další potřebné informace.
    • Účastníkem celoživotního vzdělávání se stanete až provedením on-line zápisu do programu celoživotního vzdělávání.
    • Účastník programu celoživotního vzdělávání není ze zákona studentem a hradí veškeré výlohy spojené se vzděláváním.
  • 7. Často kladené dotazy:

Pokud máte doplňující dotaz, zkuste se podívat do často kladených dotazů.

Také nás můžete kontaktovat na ccv@ped.muni.cz.

Často kladené dotazy