Proč studovat u nás?

Podejte si přihlášku

Vzděláváme pro praxi

Dobrým učitelem se nestanete biflováním teorie. Naše studium je úzce propojeno s praxí na školách a dalších institucích. Například během pěti let studia učitelství strávíte na praxi více než 500 hodin. Perfektní praxe nám pomáhá zajistit přes 70 fakultních škol a zařízení, se kterými úzce spolupracujeme.

Další informace

Prestižní fakulta

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity dlouhodobě patří mezi nejlepší a nejžádanější pedagogické fakulty v Česku. V roce 2019 ji časopis Týden (8/2019) vyhodnotil jako nejlepší pedagogickou fakultu v ČR.

Další informace

Patříme k lídrům v oblasti
pedagogického výzkumu

Naše fakulta se zaměřuje nejen na výuku budoucích učitelů, ale i na výzkum v oblasti pedagogiky. Ve výzkumu spolupracujeme s řadou domácích i zahraničních institucí.

Další informace

Pestrost oborů

Od učitelství pro mateřské školy po logopedii. Nabízíme široké spektrum různých studijních programů a oborových kombinací.

Další informace

Přizpůsobte si studium

Svoje studium si přizpůsobíte podle svých představ. Kromě předmětů vašeho oboru si můžete vybrat z rozsáhlé nabídky volitelných předmětů. Můžete se tak zdokonalovat v tom, co zajímá právě vás. Vybrat si můžete z nejrůznějších předmětů od Základů aranžování a floristiky přes Dramatickou výchovu až po Antropologii lidské sexuality.

Další informace

Perfektní prostředí pro studium

Kuchyňky pro studenty, perfektně vybavené učebny, nová knihovna, stylová fakultní kavárna… To vše čeká jenom na vás. Zázemí pro studenty se navíc snažíme neustále zlepšovat a zdokonalovat.

Další informace

Brno je ideálním městem ke studiu!

Brno je ideální město ke studiu. Vysokoškoláci tvoří v Brně pětinu obyvatelstva. Zatímco ve dne plní studenti učebny čtyř vysokých veřejných škol, večer usedají do vyhlášených kaváren, stylových hospůdek, oceňovaných barů anebo vináren s vínem z jižní Moravy.

Další informace

Vyrazte do světa

Během studia s námi můžete vyrazit do světa na zkušenou. Nabízíme velkou řadu studijních pobytů a pracovních stáží od Bratislavy až po Hongkong. Dohromady je to téměř 200 destinací v Evropě, Asii a Severní Americe. Rádi vám přitom pomůžeme, abyste vše administrativně i finančně zvládli.

Další informace

U nás se nudit nebudete

V průběhu roku pořádáme spoustu různých akcí, na které se můžete přijít podívat anebo se zapojit do jejich organizace. Přímo na fakultě se můžete například zúčastnit autorských čtení, výstav, koncertů, promítání, přednášek, divadelních představení, společných fakultních snídaní anebo třeba i rozsvícení vánočního stromu.

Další informace

Jsme online

Zapomeňte na papírování, většinu administrativy vyřešíte přímo v Informačním systému MU. Registrace předmětů, přihlašování na zkoušky, podání žádosti na studijní oddělení, komunikace s učiteli, elektronická skripta – to vše zvládnete z kteréhokoliv počítače.

Další informace

Jak to u nás vypadá?

Informace ke studiu na PdF MU (bakalářské a magisterské studium)

telefon: 549 49 5423
e‑mail:

Informace ke studiu na PdF MU (navazující magisterské studium)

telefon: 549 49 7988
e‑mail:

Informace o Testu studijních předpokladů, e-přihlášce, platbách za přihlášku

e‑mail:

Máte dotaz k přijímacímu řízení? Napište nám.

Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.