9 důvodů proč jet na Erasmus+

1. Místní domorodec

Zahraniční studijní pobyt je jedinečná možnost, jak poznat jako místní spoustu úžasných měst či dokonce celou zemi. Během pár týdnů se naučíte, jak to ve městě chodí. Dokážete se zorientovat v dopravních spojích, zjistíte kam zajít na sport či za kulturou a objevíte kavárny a hospůdky, o kterých ví jenom místní.

2. Angličtina jako když bičem mrská

„Anglicky (nebo německy, francouzsky, španělsky…) no... jasně rozumím, ale s mluvením je to už horší…“ Během studijního pobytu budete mít příležitost k aktivnímu využití svých jazykových dovedností. Nemusíte se ale ničeho obávat. Bude tam s vámi i spousta dalších studentů z celého světa, kteří na tom budou podobně jako vy. Díky tomu, že budete v cizí zemi, tak kolem sebe neustále uslyšíte cizí jazyk, což je nejlepší možná příležitost, jak se můžete naučit porozumět dané řeči a odposlouchat správnou výslovnost. Věděli jste, že 94 % účastníků říká, že Erasmus+ zlepšil jejich jazykové dovednosti?

3. Ostřílený cestovatel

Nebojte se prozkoumat krásy „své“ země. Během studijního pobytu procestujete tolik míst, kolik běžně neprocestujete ani za několik roků. Budete mít spoustu času na to, abyste prošli všechny památky, divadla a parky. Na řadě univerzit fungují studentské spolky či organizace, které během semestru nabízí spoustu výletů.

4. Přátelství na celý život

Na Erasmu potkáte přátele ze všech koutů světa a novou univerzitu tak budete poznávat společně. Zjistíte, jak to tam chodí, kde najít menzu, kam chodit na přednášky, kde je knihovna a spoustu dalších každodenních maličkostí. A samozřejmě se budete potkávat i na výletech do divadla, do kina a taky na večírcích. Společně strávený čas vám pomůže získat přátele, kteří vám zůstanou na celý život.

5. Organizaci budete mít v malíku

5. Organizaci budete mít v malíku

Musí být kolem toho tolik papírů? Nebojte se, je to jen jedna malá překážka na vaší cestě za dobrodružstvím a my vás v tom nenecháme. Se vším se můžete obrátit na pospisil@ped.muni.cz, kde vám rádi poradíme. A poté, co se probojujete papírováním, tak už vás žádná překážka nikdy nezaskočí ;-) A navíc bude mít velkou podporu od fakulty, která vás může podpořit stipendiem i nad rámec částky, kterou na studijní pobyt dostanete od Evropské unie.

6. Samostatnost a nezávislost

6. Samostatnost a nezávislost

Ze začátku se budete muset spoléhat hlavně sami na sebe. Pár výzev na vás jistě čeká, budete muset nejspíš zajít na studijní oddělení a vyřídit požadované věci, ale všechno vám to pomůže se osamostatnit a nebát se dalších výzev. Nebojte se překonávat své hranice. Nejste v tom sami. V letech 2014–2020 vyjelo na Erasmus čtyři miliony studentů.

7. Vylepšíte si CV

„Erasmus? Ano, ten jsem absolvoval hned několikrát během svých studií.“ Je super, že tohle budete moct jednou říct u pracovního pohovoru a zapsat si to do vašeho CV. Důkaz toho, že se nebojíte překonávat výzvy a cizím jazykem se snadno domluvíte, vašeho budoucího zaměstnavatele určitě velmi zaujme.

8. Poznatky ze studia v zahraničí

8. Poznatky ze studia v zahraničí

A jaké je to vlastně studovat v cizí zemi? Jak probíhá přednáška, jak se k nám budou chovat zdejší učitelé, bude složité studovat v cizím jazyce? Možná vás to překvapí, ale nakonec zjistíte, že to není až tak velký rozdíl oproti naší univerzitě, jak by se na první pohled možná mohlo zdát. Určitě vám to ale přinese spoustu zkušeností a dovedností, které byste doma v Česku nezískali.

9. Díky Erasmu se vám otevřou brány do celého světa

Erasmus konečná stanice? Nemusí tomu tak být. Spoustu studentů nadchne život v zahraničí tak, že se tam vrátí a studují nebo pracují přímo tam. Díky studijnímu pobytu také získáte spoustu užitečných zkušeností. Další cesta, ať už dovolená anebo další Erasmus, bude pro vás o to příjemnější. A třeba vám Erasmus i pomůže získat lásku na celý život. Věděli jste, že 33 % absolventů programu Erasmus žije s partnerem jiné národnosti?