Často kladené dotazy

Dotazy k rozvrhu

Kde najdu svůj rozvrh?

Studenti prezenční i kombinované formy studia v bakalářských, magisterských i navazujících magisterských programech mají od ak. roku 2011/2012 rozvrhy k dispozici pouze v Informačním systému.
Účastníci programů celoživotního vzdělávání najdou své rozvrhy počínaje ak. rokem 2011/2012 také v Informačním systému (vč. 1. ročníku CŽV počínaje ak. rokem 2013/2014).

Jak si nejlépe jako student kombinované formy nebo účastník CŽV zobrazím svůj rozvrh?

Využijte možnosti vypsat rozvrh od do, vypíše se Vám pak přehledně přesně dle data výuky. 
Klikejte: Rozvrh --> Můj rozvrh --> zakliknete zaklikávátko u políčka Můj rozvrh studenta --> dole v části Chcete-li rozvrh vypsat formou kalendáře, zadejte rozsah dat zadejte do kolonky od datum z počátku semestru (např. pro podzim 2011 1. 9. 2011) a do kolonky do datum konce semestru (např. pro podzim 2011 16.2. 2012) a klikněte na Vypiš podle rozsahu.

Můžu si sestavit vlastní rozvrh nebo je předem pevně daný?

Do jisté míry si rozvrh můžete utvářet sami, a to výběrem seminárních skupin. Ne všechny předměty jsou ale na seminární skupiny rozděleny.

Musím se přihlásit do seminární skupiny předmětu?

Ano, pro správné zobrazení rozvrhu předmětu se seminárními skupinami se musíte nejdříve do skupiny přihlásit.
Více o seminárních skupinách.

Některé přednášky jsou v rozvrhu zobrazeny s větším počtem hodin, než je uvedeno ve studijním katalogu. To mám chodit na všechny?

Ne, nemusíte, vysvětlíme na příkladu: Předmět SZ2BP_UFI Úvod do filosofie má ve studijním katalogu uvedenou pouze 1 hodinu přednášky týdně. V rozvrhu se však zobrazují 2 hodiny týdně (2 x 1 hodina přednášky). Záleží pouze na volbě studenta, kterou přednášku si vybere a bude navštěvovat, obě hodinové přednášky jsou v daném týdnu shodné, přednáší se stejné téma.

Předměty se mi překrývají, co teď?

To se může stát. Při rozvrhování několika tisíc předmětů v jednom semestru pro několik desítek oborů a oborových kombinací nelze v žádném případě zamezit vzniku kolizních situací. S pomocí rozvrhovacího softwaru se snažíme těmto konfliktům v maximální možné míře zabránit.
Pokud nenajdete vlastní řešení situace např. dohodou s vyučujícími, vždy máte možnost jeden z předmětů včas zrušit a zapsat v některém z dalších semestrů. To Studijní a zkušební řád umožňuje.

U předmětu se mi nezobrazuje rozvrh, co teď?

Pokud v rozvrhu Vámi zapsaný předmět zcela chybí, obraťte se s dotazem na výuku na příslušnou katedru (nejlépe na garanta předmětu). Mohou existovat předměty, které nejsou rozvrhovány běžným způsobem.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.