Často kladené dotazy

Dotazy k promocím

Kdy a kde se konají promoce?

Absolventi Pedagogické fakulty MU z období ledna/února se účastní březnových promocí. Typicky se obřad koná přibližně v polovině března.

Absolventi z jarního semestru (květen/červen) jsou promováni typicky v červenci. V závislosti na obsazení promočních prostor jinými univerzitními obřady to může být polovina, ale také konec července.

Univerzitní ceremoniály jsou převážně situovány do Auditora maxima – univerzitní auly v budově Právnické fakulty na ulici Veveří.

Musím se přihlašovat?

Ano. Přihlášení k účasti na promoci předem je nezbytně nutné. Přihlášením se rozumí vytvoření objednávky účastnického poplatku (více zde). Absolventi, kteří nejsou včas řádně přihlášeni a neuhradí účastnický poplatek, nebudou slavnostně promováni. Mohou si diplom převzít v době po promocích na studijním oddělení.

Hradím nějaký poplatek za účast na promoci?

Všichni účastníci promoce hradí poplatek ve výši 250,-. Zajištění ceremoniálu stojí fakultu každoročně řádově statisíce korun. Náklady přímo souvisí především se zajištěním živé hudby. Snahou vedení fakulty je udržet vysokou úroveň a důstojnost tradičního akademického obřadu i v podmínkách moderní doby. Bez spoluúčasti samotných absolventů by nebylo nadále možné takovou představu naplňovat.

Jak je to s fotografiemi a videi z promocí?

Fotografie a videa z promocí zajišťuje externí firma, proto se se všemi dotazy obracejte přímo na níže uvedený kontakt:

Dají se v místě konání promoce koupit květiny?

Ano, prodej květin bývá obvykle zajištěn.

Pokud se nezúčastním promoce, kdy a kde si můžu vyzvednout svůj diplom?

Diplom Vám vydá kdykoliv po promocích v úředních hodinách Vaše (již bývalá) studijní referentka. Diplom může převzít také zmocněnec vybaven plnou mocí s ověřeným podpisem zmocnitele (=absolventa). Pozor, diplomy nikdy nezasíláme poštou.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.