Často kladené dotazy

Dotazy k promocím

Kdy a kde se konají promoce?

Absolventi Pedagogické fakulty MU z období ledna/února se účastní březnových promocí. Typicky se obřad koná přibližně v polovině března.

Absolventi z jarního semestru (květen/červen) jsou promováni typicky v červenci. V závislosti na obsazení promočních prostor jinými univerzitními obřady to může být polovina, ale také konec července.

Univerzitní ceremoniály jsou převážně situovány do Auditora maxima – univerzitní auly v budově Právnické fakulty na ulici Veveří.

Musím se přihlašovat?

Ano. Přihlášení k účasti na promoci předem je nezbytně nutné. Přihlášením se rozumí vytvoření objednávky účastnického poplatku (více zde). Absolventi, kteří nejsou včas řádně přihlášeni a neuhradí účastnický poplatek, nebudou slavnostně promováni. Mohou si diplom převzít v době po promocích na studijním oddělení.

Hradím nějaký poplatek za účast na promoci?

Všichni účastníci promoce hradí poplatek. Zajištění ceremoniálu stojí fakultu každoročně řádově statisíce korun. Náklady přímo souvisí především se zajištěním živé hudby. Snahou vedení fakulty je udržet vysokou úroveň a důstojnost tradičního akademického obřadu i v podmínkách moderní doby. Bez spoluúčasti samotných absolventů by nebylo nadále možné takovou představu naplňovat.

Jak je to s fotografiemi a videi z promocí?

Fakulta smluvně zajišťuje profesionální fotografické služby. Fotografie budou účastníkům a účastnicím promocí poskytnuty ve formě digitálních souborů ke stažení (v rozlišení minimálně 10 mpix pro tisk až do velikosti A3), a to nejdříve po uplynutí 14 pracovních dnů od konání posledního promočního aktu v daném období. Odkaz pro stažení fotografií z dokumentového serveru IS MU bude zaslán e-mailem do univerzitní schránky učo@mail.muni.cz.

Videozáznam není pořizován.

Dají se v místě konání promoce koupit květiny?

Prodej květin v místě konání promoce není zajištěn, děkujeme za pochopení.

Pokud se nezúčastním promoce, kdy a kde si můžu vyzvednout svůj diplom?

Diplom Vám vydá kdykoliv po promocích v úředních hodinách Vaše (již bývalá) studijní referentka. Diplom může převzít také zmocněnec vybaven plnou mocí s ověřeným podpisem zmocnitele (=absolventa). Pozor, diplomy nikdy nezasíláme poštou.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.