Karty a přelepky

K čemu potřebuji průkaz studenta?

Průkaz slouží:

• k identifikaci studenta (může ho po Vás například požadovat vyučující před začátkem zkoušky),
  • ke vstupu do učeben,
  • k vypůjčení knih v knihovně,
  • průkaz ISIC i k uplatnění studentských slev a stravování v menze.

Co mám dělat, mám-li nefunkční identifikační průkaz (ISIC, ITIC atd.)?

Podmínky vydání průkazu

Podmínkou k tomu, aby Vám mohl být průkaz zhotoven, je existence Vaší fotografie v ISu a úhrada finančního příspěvku. Informace o fotografování na MU.

Kdo mi průkaz vydá?

Průkazy vydává v úředních hodinách pan Martin Musil.

Systém mi hlásí, že kartu nelze objednat, co mám dělat?

Důvodem patrně bude evidence jiné aktivní karty k Vaší osobě. V takovém případě je třeba nejprve požádat pana Martina Musila (m.musil@ped.muni.cz) o zrušení platnosti původní karty v ISu. Po deaktivaci si pak můžete objednat kartu novou.

Jaký průkaz si mám objednat?

Průkaz si objednáváte podle typu studia:

1. První Průkaz studenta prezenčního studia = ISIC
    Každý student na studentskou kartu částečně finančně přispívá. Jste-li novým studentem prezenčního studia, objednáváte si prostřednictvím Obchodního centra kartu ISIC. Na konci objednávky se Vám zobrazí platební údaje. Nezapomeňte pečlivě vyplnit variabilní symbol – podle něj je přiřazována platba.
    Kde a kdy pak průkaz vyzvednout?
    Průkazy vydává v úředních hodinách pan Martin Musil. Průkaz pro Vás bude nachystán po uhrazení v OC, můžete si ho však také vyzvednout v první dny výuky.

2. Přelepka na ISIC
    Přelepka na ISIC slouží k prodloužení platnosti karty a je potřebná v případě, že chcete uplatňovat studentské slevy. Na platnost karty ISIC v rámci MU nemá revalidační přelepka vliv. Na nový průkaz se v roce vydání přelepka nekupuje.
    Jak objednat, zaplatit, kde a kdy vyzvednout?
    Přelepku si objednáte v Obchodním centru a po přičtení částky na účet MU si ji můžete vyzvednout v úředních hodinách u kohokoli ze studijního oddělení.

3. První Průkaz studenta kombinovaného studia
    Každý student na studentskou kartu částečně finančně přispívá. Jste-li novým studentem kombinovaného studia, objednáváte si prostřednictvím Obchodního centra První Průkaz studenta kombinovaného studia vytištěný na čipové kartě. Na konci objednávky se Vám zobrazí platební údaje. Nezapomeňte pečlivě vyplnit variabilní symbol – podle něj je přiřazována platba.
    Kde a kdy pak průkaz vyzvednout?

4. V případě ztráty karty
    V případě ztráty, krádeže, nebo poškození karty hradí student celou výrobu nové karty. Objednává si ji v Obchodním centru. Teprve po přičtení platby na účet MU je dán pokyn k tisku nové karty. O možnostech jejího vyzvednutí budete informovaní e-mailem.