Identifikační karty a přelepka na ISIC

Potřebuji identifikační kartu? K čemu?

Identifikační karty slouží:

• k identifikaci studujících (může ho například požadovat vyučující před začátkem zkoušky),
  • ke vstupu do učeben,
  • k vypůjčení knih v knihovně,
  • průkaz ISIC i k uplatnění studentských slev a stravování v menze.

Fakultní knihovna Fakultní menza ISIC – slevy

Co musím zařídit před objednávkou karty?

Karta půjde do výroby jen za předpokladu, že existuje v ISu fotografie. Jakmile máte v ISu oficiální fotografii, výrobu karty objednáte v Obchodním centru MU. Karta je zpoplatněna (první průkaz PdF MU dotuje).

Fotografování osob na MU

Jak si výrobu karty objednám?

Výrobu karty je nutno si objednat v Obchodním centru MU. Od okamžiku uhrazení poplatku jsou karty obvykle na fakultu dodány do dvou až tří týdnů.

Obchodní centrum MU

Jakou kartu si mám objednat? Které balení je to správné?

Průkaz si objednáváte podle typu studia:

1. První Průkaz studenta prezenčního studia = ISIC
    Každý student na studentskou kartu částečně finančně přispívá. Jste-li novým studentem prezenčního studia, objednáváte si prostřednictvím Obchodního centra kartu ISIC. Na konci objednávky se Vám zobrazí platební údaje. Nezapomeňte pečlivě vyplnit variabilní symbol – podle něj je přiřazována platba.
    Kde a kdy pak průkaz vyzvednout?
    Průkazy vydává v úředních hodinách pan Martin Musil. Průkaz pro Vás bude nachystán po uhrazení v OC, můžete si ho však také vyzvednout v první dny výuky.

2. Přelepka na ISIC
    Přelepka na ISIC slouží k prodloužení platnosti karty a je potřebná v případě, že chcete uplatňovat studentské slevy. Na platnost karty ISIC v rámci MU nemá revalidační přelepka vliv. Na nový průkaz se v roce vydání přelepka nekupuje.
    Jak objednat, zaplatit, kde a kdy vyzvednout?
    Přelepku si objednáte v Obchodním centru a po přičtení částky na účet MU si ji můžete vyzvednout v úředních hodinách u kohokoli ze studijního oddělení.

3. První Průkaz studenta kombinovaného studia
    Každý student na studentskou kartu částečně finančně přispívá. Jste-li novým studentem kombinovaného studia, objednáváte si prostřednictvím Obchodního centra První Průkaz studenta kombinovaného studia vytištěný na čipové kartě. Na konci objednávky se Vám zobrazí platební údaje. Nezapomeňte pečlivě vyplnit variabilní symbol – podle něj je přiřazována platba.
    Kde a kdy pak průkaz vyzvednout?

4. V případě ztráty karty
    V případě ztráty, krádeže, nebo poškození karty hradí student celou výrobu nové karty. Objednává si ji v Obchodním centru. Teprve po přičtení platby na účet MU je dán pokyn k tisku nové karty. O možnostech jejího vyzvednutí budete informovaní e-mailem.

Vše o identifikačních kartách na webu IT.MUNI.CZ

Systém mi hlásí, že kartu nelze objednat, co mám dělat?

Nejčastějším důvodem je evidence jiné aktivní karty k Vaší osobě. V takovém případě je třeba nejprve požádat o zrušení platnosti původní karty na studijním oddělení (pan Martin Musil – m.musil@ped.muni.cz). Po deaktivaci si pak můžete objednat kartu novou.

Studijní oddělení – kontakty, úřední hodiny

Kdo mi kartu vydá?

Karty na studijním oddělení vydává ve svých úředních hodinách paní Michaela Daňková.

Studijní oddělení – kontakty, úřední hodiny

Kde získám přelepku na ISIC?

Revalidační přelepky vydávají na studijním oddělení všichni – v úředních hodinách. Není třeba žádat jen u pana Musila nebo své studijní referentky, ale v podstatě v kterékoli kanceláři, kde právě probíhají úřední hodiny.

Ale pozor, i přelepku je třeba předem objednat a zaplatit. Nejdříve poté mohou lidé ze studijního oddělení kliknutím její vydání zaznamenat v systémech. Od okamžiku provedení úhrady poplatku Informační systém umožňuje referentům a referentkám přelepku vydat přibližně po třech dnech.

Obchodní centrum MU Studijní oddělení – kontakty, úřední hodiny