Často kladené dotazy

Hesla (přihlašovací údaje do ISu)

Hesla do IS

Heslo do ISu byste měli dostat společně s UČO při zápisu do studia. Pokud jste v ISu zaveden jako student jiného oboru (nebo bývalý student) tak Vám nové heslo vydáno nebude. K přihlášení můžete použít starého hesla, pokud si ho nepamatujete zajděte za svojí studijní referentkou / studijním referentem a ta Vám heslo vydá (viz dotaz: Kdy a kde si mohu heslo vyzvednout? ). Přihlašovací údaje do ISu (UČO a heslo) jsou jedny pro všechna studia na MU.

Ke komu jít pro heslo do ISu?

Hesla do ISu vydá v úředních hodinách vaše studijní referentka/váš studijní referent. Více informací o vydávání hesel.

Ztratil/zapomněl jsem heslo do ISu, co ted?

Musíte se zastavit pro nové heslo za svojí referentkou/svým referentem (viz dotaz: Kdy a kde si mohu heslo vyzvednout?).

Proč nezasíláte hesla do IS MU mailem nebo sms?

Přihlašovací údaje (= heslo a učo) nezasíláme mailem z bezpečnostních důvodů. Snažíme se tak předcházet zneužití Vašich osobních údajů

Kdy a kde si mohu heslo vyzvednout?

Přihlašovací údaje do IS MU si můžete vyzvednout v úředních hodinách u své studijní referentky na studijním oddělení. Pro vydání hesla je třeba, abyste prokázali svoji totožnost (platný OP nebo cestovní pas). Další, ale zpoplatněnou variantou je nechat si zaslat heslo doporučeně poštou do vlastních rukou na adresu evidovanou v IS MU. Vše o této možnosti najdete v Obchodním centru MU.

Jaký je rozdíl mezi primárním a sekundárním heslem?

Primární heslo slouží k přihlášení do IS MU a Jednotného přihlášení MUNI, které poskytuje autentizaci většině systémů univerzity, včetně Moodlinky. Sekundární heslo MU slouží pro ostatní služby, které využívají autentizačních prostředků IS MU jako např. univerzitní WiFi síť Eduroam. Více informací je na https://it.muni.cz/prehledy/k-cemu-slouzi-primarni-a-sekundarni-heslo

Kdo mi vydá sekundární heslo?

Sekundární heslo si v ISu nastavíte sami, klikejte: na levé liště v ISu Systém --> Změna hesla --> Změna sekundárního hesla. Studijní oddělení sekundární hesla nevydává.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.