Hesla (přihlašovací údaje do ISu)

Heslo do Informačního systému MU

Heslo pro vstup do Informačního systému MU (IS), tzv. primární heslo, typicky získáváte při prvním zápisu ke studiu na Masarykově univerzitě. Vzniká Váš "účet" v ISu, je Vám přiděleno UČO (univerzitní číslo osoby; přihlašovací jméno do ISu). Pokud jste kdykoli v minulosti primární heslo jednou získali, systém už při dalším zápisu ke studiu nové heslo nevytváří, používáte původní.

Potřebuji nové primární heslo. Jak ho obnovím?

Když své heslo zapomenete, nebo ztratíte poznámku s heslem, své heslo prosím bezodkladně obnovte. Možností je hned několik – čtěte více.

Kde a kdy si můžu osobně vyzvednout nové heslo?

Nové primární heslo si můžete osobně vyzvednout v úředních hodinách u své studijní referentky na studijním oddělení. Pro vydání hesla je třeba, abyste prokázali svoji totožnost (platný OP nebo cestovní pas).

Proč nezasíláte hesla e-mailem nebo SMS?

Přihlašovací údaje nezasíláme e-mailem nebo SMS z bezpečnostních důvodů. Přístup do ISu je přísně střežený.

Jaký je rozdíl mezi primárním a sekundárním heslem?

Primární heslo slouží k přihlášení do ISu a Jednotného přihlášení MUNI, které poskytuje autentizaci většině systémů univerzity, včetně Moodlinky. Sekundární heslo slouží pro ostatní služby, které využívají autentizačních prostředků IS MU jako např. univerzitní WiFi síť Eduroam. Více informací je na https://it.muni.cz/prehledy/k-cemu-slouzi-primarni-a-sekundarni-heslo