Ověřování podmínky přijetí ke studiu

u absolventů zahraničního vzdělání

Obecně platné informace

Své zahraniční vzdělání můžete prokázat přímo předložením zahraničního dokladu o zahraničním vzdělání případně spolu s dalšími doklady, které si může fakulta i dodatečně vyžádat. Fakulta následně ověří, že se jedná o vzdělání, na základě kterého můžete pokračovat ve vysokoškolském studiu.

Poplatek

Ověření je na Pedagogické fakultě zpoplatněno částkou 850,- Kč.

Ověření fakultou vs. nostrifikace

Berte prosím na vědomí, že ověření platí pouze pro účely konkrétního běhu přijímacího řízení na Pedagogické fakultě. Neobdržíte tedy žádný doklad o rovnocennosti vzdělání. Výhodou oproti obecnému uznání zahraničního vzdělání v ČR, tzv. nostrifikaci, je zejména kratší doba trvání celého procesu.

Bakalářské studium

Velmi důležité! Seznamte se prosím se způsoby ověření pravosti podpisů a otisků razítek na dokumentech o předchozím vzdělání.

Do rubriky Dokumenty k zápisu v své e-přihlášce prosím vložte:

• Potvrzení o úhradě poplatku,
  • sken všech stran originálu ekvivalentu českého maturitního vysvědčení,
  • sken potvrzení o akreditaci dané střední školy,
  • sken čestného prohlášení o pravosti dokumentů.

Všechny dokumenty musí být úředně přeloženy do českého nebo anglického jazyka (včetně všech razítek, notářských doložek, tlumočnických doložek, osvědčení o pravosti podpisů atd.). Úřední překlady je možné získat například prostřednictvím Komory soudních tlumočníků.

Navazující magisterské studium

Do rubriky Dokumenty k zápisu v své e-přihlášce prosím vložte:

• Potvrzení o úhradě poplatku,
  • sken všech stran originálu zahraničního bakalářského diplomu,
  • sken všech stran originálu dodatku k diplomu/výpisu známek,
  • sken čestného prohlášení o pravosti dokumentů.

Jak ověřování probíhá?

1. Úhrada poplatku,
  2. doložení dokladů,
  3. kontrola dokladů fakultou,
  4. ověření akademických práv,
  5. ověření akreditace zahraniční instituce (fakulta může studující požádat o zprostředkování),
  6. vyhodnocení.

Kdo může do studia přímo bez ověření?

Absolventi zahraničních škol ze

• Slovenska,
  • Maďarska,
  • Německa,
  • Polska,
  • Slovinska

a absolventi zahraničních škol z ostatních zemí, pokud mají nostrifikaci.