Informace k výplatě odměny provázejícím osobám

Vážíme si ochoty Vašich zaměstnanců - vyučujících, pedagogů, mentorů a dalších provázejících osob, kteří se podílejí na rozvíjení profesních dovedností našich studujících.

Za metodickou činnost provázejícím osobám náleží odměna, která je uvedena v Ceníku praxí PdF MU. Seznam praxí, které jsou pro provázející osoby hrazené (a časovou osou přihlašování) uvádíme v Přehledu hrazených praxí a časová osa přihlašování. Pouze praxe, které jsou zde uvedeny, jsou hrazené. Některé typy praxí na PdF MU hrazeny nejsou, ale budeme samozřejmě rádi, pokud studující budou mít příležitost i tento typ praxe absolvovat ve Vaší organizaci. Aktuální Ceník praxí PdF MU Vám zašleme na vyžádání - kontaktujte nás na pedpraxe@ped.muni.cz.

Přehled hrazených praxí s časovou osou

V případě placených praxí Vás a/nebo provázející osobu budeme informovat o odměně po ukončení přihlašování studentů na praxi, nejpozději před začátkem praxe studentů.

V rámcové smlouvě Smlouvě o realizaci vzájemné spolupráce vedení organizace rozhodne o formě výplaty odměny provázejícím osobám za studenty, kteří absolvovali domluvenou praxi a u nichž provázející učitel poskytne zpětnou vazbu. Výplata na Pedagogické fakultě MU probíhá dvěma způsoby: fakturací nebo výplatou přímo provázejícím osobám

Výplata odměny formou fakturace

 • Organizace vyúčtuje praxe probíhající v daném semestru/pololetí ve faktuře.
 • Jako součást faktury prosíme o vystavení přílohy k faktuře, kde je uveden seznam studentů a kód jejich předmětu praxe ke správnému vyúčtování praxe .
 • Fakturační údaje:
  Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta
  Poříčí 7, 603 00 Brno
  IČ: 00216224
  DIČ: CZ00216224
 • Další fakturační a kontaktní údaje najdete na stránkách Pedagogické fakulty MU.
 • Faktury s přílohou zasílejte na adresu pedpraxe@ped.muni.cz

Výplata odměny přímo provázejícím osobám

 • Odměnu si vykazují samy provázející osoby přes Dohodu o platbě za praxi. Od podzimního semestru 2022 jsou podklady k vyplacení odměny řešeny elektronicky přes systém INET MU.
 • Informace k výplatě odměny obdrží provázející osoby na email od administrativa praxí před začátkem praxe.
 • Dohodu o platbě za praxi je potřeba podepsat PŘED ZAČÁTKEM PRAXE studenta.
 • Pro každého studenta je určena samostatná dohoda. Pokud budete mít více studentů na praxi, je potřeba vyplnit Dohodu o platbě za praxi (včetně prvotního formuláře s osobními údaji) vícekrát.

Dostali jste výzvu k odměně za praxi, kterou nevedete?

Prosím dejte nám vědět - pedpraxe@ped.muni.cz. Nepřeposílejte to kolegu či kolegyni, dohoda by byla stále propojená s Vaší emailovou adresou.

Vedete praxi, která již budete začínat, ale ještě jste neobdrželi výzvu k vyplnění údajů (Vaše škola má smlouvu s výplatou odměny přímo provázejícím osobám, nikoli na fakturu?)

Prosím dejte nám vědět - pedpraxe@ped.muni.cz, ověříme zadané údaje od studenta.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.