Sochařské Brno 1989–2019

Radek Horáček, Olga Búciová, Martina Šviková, Petra Lexová, Zbyněk Fišer, Jaroslav Hamža: Sochařské Brno 1989–2019 / Sculptural Brno 1989–2019

Znáte brněnské sochy? Víte, že Brno se podpoře sochařského umění věnuje nejvíce ze všech českých měst? Knížka Sochařské Brno 1989–2019 přináší jako odborný průvodce český i anglický výklad o sochách ze čtyř hlavních tematických okruhů. V rámci cyklu Sochy pro Brno vznikají od roku 2005 sochy věnované osobnostem spjatým s dějinami města. Dalším souborem jsou díla v areálech Masarykovy univerzity a díky sochařským sympoziím najdeme sochy také u řeky Svratky nebo na plážích Brněnské přehrady. Čtvrtým okruhem je mezinárodní přehlídka Brno Art Open / Sochy v ulicích.

Díky sto dvaceti třem fotografiím, odbornému výkladu i medailonům sochařek a sochařů získáte v knížce Sochařské Brno 1989–2019 informace o těchto pozoruhodných aktivitách. Knihu vydala Masarykova univerzita ve spolupráci se spolkem CooperARTive.

Moje první čtení, Příběhy pro malé čtenáře, Pohádky pro nejmenší

PaedDr. Jitka Švantnerová: Moje první čtení, Příběhy pro malé čtenáře, Pohádky pro nejmenší

Jedná se o 3 sbírky pracovních listů, které slouží jako doplňkový materiál k výuce českého jazyka v 1. až 3. třídě základní školy.  Publikace Moje první čtení obsahuje elementární texty zaměřené na procvičování samohlásek a souhlásek. 2. díl s názvem Příběhy pro malé čtenáře lze zařazovat od druhé poloviny školního roku pro první třídu, lze s nimi pracovat i ve druhé, resp. třetí třídě základní školy. Pracovní listy vznikly jako reakce na běžné situace ve třídě i mimo školu nebo jako reakce na události roku. Vedou k práci s textem, pochopení významu slov, rozšiřování slovní zásoby. Závěrečná sbírka pracovních listů – Pohádky pro nejmenší – seznamuje děti s jednoduchou gramatikou a lze ji také využít pro dramatizaci.

POZVÁNKY

Prezentace knižních novinek vydaných ve druhém pololetí roku 2019 na PdF MU

Bez popisku

Ediční centrum si Vás dovoluje pozvat na setkání s knihami, jejich autory, recenzenty a čtenáři.
Představíme Vám knižní novinky, které byly vydané ve druhém pololetí roku 2019.

Budeme se na Vás těšit 21. 1. 2020 od 15.00 do 17.00 v knihovně (Poříčí 31, 3. podlaží).