School Pedagogy

Cesta pod povrch edukační reality.

Co se naučíte

Cílem doktorského studijního programu je připravit studenty na vědeckou práci v pedagogice. Absolventi by se měli orientovat v současných směrech a metodách pedagogického bádání a v aktuálních poznatcích mezioborového výzkumu vzdělávání - zejména v oblasti školy, kurikula a vyučování a učení. Mají být schopni připravit projekt výzkumu a realizovat jej s využitím adekvátních výzkumných metod a technik.

Praxe

Praxe má specifický charakter - vytváří se při ní příležitost pro propojené rozvíjení výzkumných a pedagogických dovedností doktorandů. Rámcově je vymezena předmětem "Výzkumné praktikum/stáž", přičemž parametry její realizace jsou případ od případu vyjednány mezi doktorandem, školitelem a vyučujícím předmětu "Výzkumné praktikum/stáž" tak, aby co nejlépe plnila svůj účel.

Uplatnění absolventů

Uplatnění absolventa se předpokládá na vysokých školách, zejména na katedrách pedagogiky pedagogických, filozofických a podobně zaměřených fakult, dále v různých vzdělávacích organizacích a výzkumných (vývojových) pracovištích, v oblasti poradenství nebo managmentu a v pedagogické praxi.

Údaje z předchozího přijímacího řízení (přihlášky 1. 1. – 30. 4. 2020)

The admission to the doctoral study program is conditional on the regular completion of the study in the master's study program of an equal or related field. Conditions for admission:

• Submission of the application form and supplementary materials to the application form from 1st January to 30th April.
  • Payment of the fee for the admission procedure 600 CZK. The fee is not refundable.
For more information regarding to the amount of the tuition fee of 55 000 CZK (or an equal amount in EUR), please see https://is.muni.cz/obchod/fakulta/ped/?lang=en;setlang=en#poplatek.

Žádné informace nejsou k dispozici

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Studijní program nemá evidovány žádné školitele.

Informace o studiu

Zajišťuje Pedagogická fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ano