Výslovnost jako nedílná a zároveň zábavná součást hodin anglického jazyka

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity vás zve na webinář z cyklu Vzdělávací rozhledy, který se uskuteční ve středu 19. října 2022 v 16:00 a bude zdarma dostupný prostřednictvím přímého přenosu na Facebooku.

Vzdělávací rozhledy je stálý cyklus webinářů, který bude nabízet pohledy odborníků na některé aktuální otázky spojené s pedagogikou a se školstvím.

4. 10. 2022

19. 10. 2022

od 16:00 do 17:30

Hlavním cílem tohoto webináře je zamyslet se nad rolí výslovnosti v hodinách anglického jazyka a zdůraznit její všudypřítomnost. Společně se podíváme na to, proč je důležité výslovnost učit
a pravidelně se jí věnovat, na co se při její výuce zaměřit a jakým způsobem z ní udělat automatickou součást hodin angličtiny, na kterou se budou žáci/studenti i vyučující těšit. Představíme si nejrůznější strategie a metody výuky výslovnosti, které lze aplikovat u všech věkových skupin i úrovní jazykové pokročilosti.

Webinářem vás provede:

Mgr. Irena Hůlková, Ph.D.

Irena Hůlková pracuje jako odborná asistentka na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a její specializací je výuka anglické výslovnosti, kterou vnímá jako neoddělitelnou a velmi důležitou součást jakéhokoli jazyka. Anglické výslovnosti se vedle výuky na akademické půdě věnuje také na svém YouTube kanále, Instagramu a FB stránce s názvem „Anglická výslovnost s Irenou“, kde se snaží přiblížit tuto jazykovou disciplínu i běžným uživatelům angličtiny a zároveň ukázat učitelům-angličtinářům, proč a jak se věnovat výslovnosti ve svých hodinách. V roce 2021 získala „Cenu rektora MU pro vynikající pedagogy“ za oblast společenských a humanitních věd.

Online přenos na facebooku