AI ve službách učitele (nejen) ruského jazyka

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity vás zve na webinář z cyklu Vzdělávací rozhledy, který se uskuteční ve středu 28. 2. 2024 v 16:00 a bude zdarma dostupný prostřednictvím přímého přenosu na Facebooku.

20. 2. 2024

28. 2. 2024

Čas

Jaké výhody přináší umělá inteligence (AI) pro učitele cizího jazyka? Jak mohou online platformy s umělou inteligencí pomoci při tvorbě výukových plánů, učebních materiálů a testů, získávání nápadů a šetření času při přípravě hodin? Umí AI vytvořit jakýkoliv obrázek vhodný do výuky cizího jazyka? Tento webinář poskytne pohled do světa online zdrojů s umělou inteligencí, které podporují každodenní práci zejména učitelů cizích jazyků. Připojte se k nám a seznamte se s Magic School, Hey Gen, Twee a dokonce i s rusky mluvící Alisou. Buďte připraveni nastartovat rozvoj profesních dovedností a posunout je na další úroveň s podporou moderních technologií.

Webinářem vás provedou

Mgr. Janina Krejčí, Ph.D.

Odborná asistentka na Katedře ruského jazyka a literatury Pedagogické fakulty MU, kde v roce 2023 ukončila doktorské studium v programu Didaktika cizího jazyka – Ruský jazyk. Jejím hlavním odborným zaměřením je didaktika ruského jazyka a nové metody výuky ruského jazyka pro studující různých jazykových úrovní (A1–C1+). Věnuje se také metodické podpoře učitelů ruského jazyka, je členkou Komunity vzdělavatelů budoucích učitelů.

Mgr. Anastasija Sokolova, Ph.D.

Odborná asistentka na Katedře ruského jazyka a literatury Pedagogické fakulty MU, v roce 2016 ukončila doktorské studium v programu Filologie (Ruský jazyk) na Ústavu slavistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Jejím hlavním odborným zaměřením jsou fonetika a morfologie ruského jazyka a použití online a korpusových nástrojů ve výuce těchto disciplín.

Vzdělávací rozhledy Online přenos na Facebooku