Jazyková mediace – užitečná kompetence ve výuce cizích jazyků od samých počátků

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity vás zve na webinář z cyklu Vzdělávací rozhledy, který se uskuteční ve středu 18. 10. 2023 v 16:00 a bude zdarma dostupný prostřednictvím přímého přenosu na Facebooku.

9. 10. 2023

18. 10. 2023

Čas

Co je vlastně jazyková mediace? O jaké kompetenci je v kontextu výuky cizích jazyků řeč? V jakých situacích každodenního života může být tato kompetence užitečná? Jak je definována v Dodatku Společného evropského referenčního rámce pro jazyky? Objevují se mediační úlohy v novějších učebnicích? Čím jsou mediační úlohy pro žáky atraktivní? Odpovědi na tyto i mnohé další (i Vaše) zazní na webináři, na který jste srdečně zváni.

Pokud usilujete o to, aby Vaši žáci uměli v cizím jazyce spontánně komunikovat, je jazyková mediace jedním ze způsobů, jak se k tomuto cíli nenásilně přiblížit. Kromě toho jsou mediační úlohy dle zpětné vazby od žáků pro své úzké propojení s každodenním životem výrazným aktivizujícím a motivačním prvkem ve výuce. Buďte o krok napřed a seznamte se s mediací prostřednictvím našeho webináře, kde se dozvíte mj. o možnostech dalšího vzdělávání v této oblasti.

Webinářem vás provede

Mgr. Pavla Marečková, Ph.D.

Webinářem Vás provede Mgr. Pavla Marečková, Ph.D., didaktička na katedře německého jazyka a literatury PdF MU, autorka seriálu odborných článků o mediaci „(Ne)Ztraceno v překladu“ vydávaného v časopise Cizí jazyky, tvůrkyně a vyučující dvou specializovaných předmětů mediace na PdF MU, lektorka seminářů dalšího vzdělávání pro učitele a vášnivá popularizátorka tématu mediace na školách.

Online přenos na Facebooku