Centrum jazykového vzdělávání na PdF MU

Studium cizího jazyka na PdF MU

Oddělení CJV na PdF zabezpečuje výuku povinně-volitelného cizího jazyka (angličtina, němčina a ruština) pro studenty bakalářských a navazujících magisterských programů u všech oborů (s výjimkou oborů Učitelství pro MŠ a Učitelství pro 1. stupeň). V doktorském stupni studia do působnosti oddělení spadají cizojazyčné předměty na úrovni C1.

Organizace studia

PREZENČNÍ STUDIUM

Bakalářské

  • 2 semestry povinně-volitelného jazyka „A“ a „B“ zakončeny zkouškou po 2. semestru výuky na úrovni B1 dle CEFR (doporučený zápis ve 2., resp.3. semestru studia).

Navazující magisterské

  • 2 semestry povinně-volitelného jazyka „C“ a „D“ zakončeny zkouškou po 2. semestru výuky na úrovni B2 dle CEFR (doporučený zápis v 1., resp. 2. semestru studia). 

KOMBINOVANÉ STUDIUM

Bakalářské

  • 1 semestr povinně-volitelného jazyka zakončen zkouškou na úrovni B1 dle CEFR (doporučený zápis ve 2. semestru studia). 

Navazující magisterské

  • 1 semestr povinně-volitelného jazyka zakončen zkouškou na úrovni B2 dle CEFR (doporučený zápis v 1. semestru studia).

DOKTORSKÉ STUDIUM

Oddělení rovněž zajišťuje výuku a zkoušky z angličtiny a němčiny pro studenty doktorského studia Pedagogické fakulty MU. Také umožňuje skládat zkoušky z ruštiny a z francouzštiny -  zprostředkovává zkoušející a garanci CJV na jiných fakultách MU.

  • 1 semestr povinně-volitelného jazyka zakončen zkouškou na úrovni C1 dle CEFR (doporučený zápis ve 3. semestru studia

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.