Art based research - kvalitativní výzkum a jeho uplatnění (nejen) v oblasti umění a výchovy (příklady, uvedení do problematiky případových studií)

Teresa Vicianová

Workshopy (Post)doktorandské školy PdF MU
— jaro 2024 —

3. 4. 2024

17:00 - 19:00

Průběh akce

Prezenčně

doc. PaedDr. Hana Stehlíková Babyrádová, Ph.D.

Katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta, Masarykova univerzity v Brně

Přednáška je zaměřena na představení základních cílů a metod tzv. Art based research. Na příkladech výzkumu vedeného metodami odvozenými z uměleckých a kreativních postupů uplatňovaných při vhledu do problematiky zkoumání v humanitních vědách budou posluchači seznámeni také se specifickými přístupy ke koncepci experimentální části dizertace. V kontextu tématu přednášky budou rovněž seznámení se zahraničními autory praktikujícími art based research ve své práci. Součástí přednášky bude komentovaná prohlídka výstavy v galerii Čtyři patra (v blízkosti ateliéru nových médií), kde probíhá výstava z publikace, v níž byl art based research použit.

Forma konání: prezenčně v ateliéru nových médií, místnost 18C (PdF MU, Poříčí 7, Katedra výtvarné výchovy - nad menzou)

Workshopy jsou nabízeny i zájemcům z řad akademiků.

Na workshop je potřeba se přihlásit nejpozději dva dny před jeho konáním.

Přihlásit se na workshop

Z akce můžou být pořízeny fotografické záznamy a videonahrávky, které mohou být zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Správcem osobních údajů je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Každý, kdo nebude souhlasit se zveřejněním fotografie nebo videozáznamu své osoby, má právo požádat správce o jejich výmaz.

Pro více informací prosím využijte e-mailovou adresu: info@ped.muni.cz

PEDAGOGICKÁ FAKULTA MASARYKOVY UNIVERZITY