Workshopy pro studující: Respekt až na půdu * akademickou

Poradenské centrum zve studentky a studenty na interaktivní workshop organizace Konsent: Respekt až na půdu * akademickou, který nabízí základní vhled do tématu sexuálního obtěžování ve specifickém prostředí českých vysokých škol.

30. 3. 2023

Respekt až na půdu * akademickou

Anotace

    Workshop Respekt až na půdu * akademickou je prakticky zaměřený interaktivní workshop, jehož cílem je podat studentstvu informace a zprostředkovat mu nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě. Povíme si, co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování a násilí – jak ze strany vysokoškolských zaměstnanců, tak ze strany spolužáků a spolužaček. Probereme, co dělat, pokud jsme svědky takového chování, na koho se obrátit, když jsme sami obětí a hlavně – jak se k sobě navzájem chovat s respektem.
    Vyzkoušíme si modelové situace, dozvíme se praktické informace z Česka i ze zahraničí, budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

Cíle

    • Zcitlivění k tématu sexuálního obtěžování a souvisejícího patologického chování na vysokých školách.
    • Zprostředkování informací o preventivních mechanismech a nástrojích řešení těchto problémů.
    • Nalezení konsenzu v přístupu k řešení témat týkajících se prevence a řešení patologických jevů.

Pro koho je workshop určen

Workshop je určen pro studentky a studenty univerzity, kteří si přejí získat základní vhled do tématu sexuálního obtěžování ve specifickém prostředí českých vysokých škol.

Termíny

Workshop bude probíhat v pěti termínech (jeden z nich je v angličtině a určený pro zahraniční studentky a studenty). Na workshopy je nutné se přihlásit prostřednictvím Obchodního centra MU. Kapacita je omezená.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.