Ústní maturitní zkoušky z češtiny a cizího jazyka

Pedagogická fakulta MU po uchazečích o studium nevyžaduje dobrovolnou ústní maturitní zkoušku z češtiny a cizího jazyka.

15. 3. 2021

Pedagogická fakulta MU v poslední době registruje zvýšené množství dotazů uchazečů o studium, kteří se ptají, zda je pro přijetí ke studiu nutné, aby složili dobrovolnou ústní maturitní zkoušku z češtiny a cizího jazyka.

Z pohledu přijímacího řízení na PdF MU obsah maturitní zkoušky nehraje roli a je tedy čistě na uchazeči, zda dobrovolnou ústní maturitní zkoušku vykoná.

Maturitní vysvědčení fakulta kontroluje při zápisu do studia, neboť se jedná o jednu ze zákonných podmínek umožňující zápis do vysokoškolského studia. Obsah maturitního vysvědčení a složení dílčích zkoušek však již však fakulta nekontroluje a v přijímacím řízení nezohledňuje.