Pozvánka na XI. ročník autorských čtení

Katedra českého jazyka a literatury si Vás dovoluje pozvat na podzimní část XI. ročníku autorských čtení na PdF MU.

19. 10. 2023

Autorská čtení na fakultě

V úterý 31. 10. 2023 v 18.00 v RUVu vystoupí náš kultovní a nejčtenější polistopadový básník vzešlý z undergroundu 80. let J. H. KRCHOVSKÝ. Kromě autorovy poezie zcela exkluzivně zazní také tři skladby jeho skupiny Krch-off band, v níž zpívá a hraje na kytaru. Můžete se tak těšit na jedinečný zážitek.

Event na Facebooku

V úterý 7. 11. 2023 v 18.00 v RUVu vystoupí básnířka, literární vědkyně a překladatelka KLÁRA GOLDSTEIN, mj. vítězka Literární ceny Vladimíra Vokolka a Literární soutěže Františka Halase. Klavírního doprovodu se zhostí Matěj Přikryl.

Event na Facebooku

V úterý 14. 11. 2023 v 18.00 v RUVu bude číst a diskutovat dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera BOGDAN TROJAK, polsko-český básník, publicista a překladatel, zakladatel literární revue WELES. Jeho nová sbírka nazvaná UhrwerkBrno (Host 2023) je provázána s vinařstvím, kterému se autor profesně věnuje. Večer hudebně opět doprovodí Matěj Přikryl.

Event na Facebooku

V úterý 28. 11. 2023 v 18.00 v RUVu vystoupí naši píšící studenti (tedy studenti naší fakulty). Jedná se o sedm mladých autorek a autorů, kteří nás reprezentují v různých literárních soutěžích.