Pozvánka: Jarmark s dílničkami na podporu mezigeneračního projektu Tvoříme Pospolu

Studentky katedry sociální pedagogiky PdF MU vás zvou na Jarmark s dílničkami na podporu mezigeneračního projektu Tvoříme poSPOLU - tvořivá setkání seniorů a dětí z MŠ.

7. 6. 2023

Projekt Tvoříme Pospolu

V rámci studia programu Sociální pedagogiky a volného času na Pedagogické fakultě MU jsme založily mezigenerační projekt Tvoříme poSPOLU. V rámci našeho působení spolupracujeme s Domovem pro seniory na Mikuláškově náměstí a Mateřskou školou Labská ve Starém Lískovci. Zaměřujeme se na propojení těchto dvou generací v rámci společného tvoření. Naším největším cílem bylo generace propojit a snížit tak mezigenerační propast, což se z našeho pozorování a rozhovorů, zdá se, povedlo. Mimo to se nám také podařilo vytvořit pár nových přátelství, najít téměř ztracenou rodinu, procvičit jemnou motoriku a užít si společný čas při tvoření. Naše půlroční snažení se blíží ke konci a proto jsme si na rozloučenou připravily Jarmark s dílničkami!

V pátek 9.6. od 13 do 18:30 hodin Vás budeme čekat v Domově pro seniory na Mikuláškově náměstí. Přijďte si s námi užít odpoledne plné tvoření, vyrábění, povídání či odpočinku v zahradě Domova. Po celou dobu budeme k dispozici my - členky projektu a naši dobrovolníci. Provedeme Vás celým naším snažením, přípravami, zážitky a nejen Vaše děti ale i vy si můžete odnést vlastnoručně vyrobený výrobek - ať už vámi samotnými nebo účastníky našich setkání.

Výtěžek z akce poputuje na další sezónu projektu.

Děkujeme Nadaci Via a Pedagogické fakultě MU, bez nichž bychom tak daleko nikdy nedoputovaly.

Za projekt Tvoříme poSPOLU

Veronika Máčková, Simona Salavová, Monika Blažková, Kateřina Jarošová, Veronika Seidlová

Facebook projektu Instagram projektu