Pedagog roku 2022

V roce 2022 se uskutečnil již šestý ročník ocenění Pedagog roku 2022: Cena pro vynikajícího absolventa Pedagogické fakulty MU. Ocenění si na slavnostním předávání cen převzalo 5 pedagogů a pedagožek.

15. 11. 2022

Cílem ceny je podpořit kreativní učitele (pedagogy), kteří nad rámec svých běžných povinností rozvíjí inovativní přístupy vzdělávání, organizují volnočasové aktivity, realizují pedagogické projekty a výrazným způsobem se podílejí na edukativním rozvoji žáků (studentů) i celé školy a jsou vnímáni jako respektovaní odborníci mezi rodiči a oblíbeni mezi žáky (studenty).

V prvním kole ceny probíhá sběr nominací. Nominovat pedagoga/pedagožku mohou kolegové, žáci anebo zaměstnanci pedagogická fakulty.

Nominovat je možné v následujících kategoriích:

1. Učitel/učitelka prvního stupně, učitel/ka mateřské školy
  2. Učitel/učitelka druhého stupně, učitel/ka střední školy
  3. Pedagog volného času, vychovatel ve školní družině, asistent pedagoga, speciální pedagog, sociální pedagog a další pedagogické – neučitelské profese

Ve druhém kole se pak k nominovaným vyjadřují jejich kolegové, žáci a rodiče těchto žáků. Na základě těchto vyjádření pak odborná porota sestavená děkanem fakulty vybere oceněné.

Ocenění bylo slavnostně předáno 9. 11. 2022 v Auditoriu maximu Masarykovy univerzity za přítomnosti studujících i zaměstnanců Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity,

Ocenění byli:

• Mgr. Martina AltrichterováLužánky - středisko volného času Brno, příspěvková organizace, oceněná v kategorii - Pedagog volného času, vychovatel ve školní družině, asistent pedagoga, speciální pedagog, sociální pedagog a další pedagogické - neučitelské profese
  • Mgr. et Mgr. et Mgr. Soňa DočekalováZákladní škola a Mateřská škola Brno, Milénova 14, příspěvková organizace, oceněná v kategorii - učitelka prvního stupně, učitelka mateřské školy
  • Mgr. Jan Otáhal - Základní škola Očovská, Hodonín, oceněný v kategorii - učitel/učitelka druhého stupně, učitel/ka střední školy
  • Mgr. Hana Antonie SvobodováCSZŠ Grohova Brno, oceněná v kategorii - učitel/učitelka druhého stupně, učitel/ka střední školy
  • Mgr. Bronislav Polášek - Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, oceněný v kategorii - učitel/učitelka druhého stupně, učitel/ka střední školy

Ocenění si kromě slavnostního diplomu převzali i voucher na poznávací zájezd v hodnotě 12 000 Kč.

Realizace ceny Pedagog roku 2022 byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy Na učitelích záleží.