Listování knihou: Mýty – omyly – nepravdy. O „chibách“ ve vzdělávání a pedagogice

Prolistujte si s proděkanem Tomášem Janíkem nově vydanou knihu Mýty – omyly – nepravdy. O „chibách“ ve vzdělávání a pedagogice, která je souborem sedmi esejí o některých zavedených pohledech na vzdělávání. Autory esejí jsou přední odborníci v oblasti pedagogiky z Německa a Švýcarska.

12. 3. 2021

Bez popisku

Kniha je překladem publikace Mythen – Irrtümer – Unwahrheiten: Essays über das „Valsche“ in der Pädagogik editované H. U. Grunderem (Bad Heilbrunn: Verlag Julius Klinkhardt, 2017). Zahrnuje sedm esejí sepsaných autory z univerzit v Německu a Švýcarsku, kteří usilují o hlubší výklad některých zavedených náhledů na předmět svého zájmu, jímž je výchova, vzdělávání, škola, učitelé, žáci, vyučování a učení.

Mýty - omyly - nepravdy : o „chibách“ ve vzdělávání a pedagogice / Tomáš Janík a kol.; překlad Pavla Vytisková. -- První vydání. -- Brno : Masarykova univerzita, 2020. (Reflexe ; svazek 5)