Jak na psychické bezpečí? Přijďte se inspirovat na Noc vzdělávání

V podvečer 12. dubna se na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity opět uskuteční Noc vzdělávání, tentokrát s podtitulem Učím v bezpečí. Akce pro studenty, pedagogy i širokou veřejnost nabídne bohatý program a tipy nejen do učitelské praxe. Přednášky, diskuze a praktické workshopy bude spojovat téma bezpečí.

11. 4. 2023

V podvečer 12. dubna se na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity opět uskuteční Noc vzdělávání, tentokrát s podtitulem Učím v bezpečí. Akce pro studenty, pedagogy i širokou veřejnost nabídne bohatý program a tipy nejen do učitelské praxe. Přednášky, diskuze a praktické workshopy bude spojovat téma bezpečí.

Bezpečné prostředí ve školách je pro děti naprosto zásadní, bohužel ale stále není vždy samozřejmostí. To se snaží změnit letošní Noc vzdělávání. Program na Masarykově univerzitě nabídne například workshop Nenásilnou komunikací k bezpečnému prostředí ve třídách nebo přednášku Jak mluvit s dětmi a dospívajícími o digitálním (ne)bezpečí. Nebude chybět ani stand-up o problematice sexuálního obtěžování na univerzitách nebo sebezkušenostní workshop Hledá se bezpečí. Noc vzdělávání svými aktivitami podpoří také organizace Podané ruce, která poradí, jak s dětmi mluvit o drogách a jiných závislostech, nebo organizace Konsent. Ta ve svém workshopu představí lekci sexuální výchovy Respekt, níž se dospívající učí nastavit si vlastní hranice.

Noc vzdělávání pořádá hnutí Otevřeno. Sdružuje studenty a učitele na pedagogických fakultách, kteří se snaží podnikat krůčky a kroky na cestě ke změně ve vysokoškolské přípravě učitelů. Otevřeno pravidelně připravuje edukativní akce, největší z nich je již tradiční Noc vzdělávání.

Kontakty:

Daniel Pražák – tiskový mluvčí hnutí Otevřeno

739 417 909, daniel.prazak@otevreno.org

Anna Herzigová – vedoucí Noci vzdělávání v Brně

606 951 054, ‍anna.herzigova@otevreno.org

Dominik Lipovský – vedoucí studentského programu hnutí Otevřeno

720 409 553, dominik.lipovsky@otevreno.org

Souhrnné informace o Noci vzdělávání

Datum a čas: středa 12. dubna 2023 od 16 do 22 hodin

Místo konání: Pedagogická fakulta MUNI, Poříčí 9, 602 00 Brno

Užitečné odkazy: Webové stránky Noci vzdělávání

Facebooková událost brněnské Noci vzdělávání

Webové stránky hnutí Otevřeno


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.