International night: Movie night Young Plato

Zveme vás na promítání filmu Platón z Belfastu, které proběhne 22. 3. 2024 od 18:00 h v Relaxační a konferenční místnosti.

5. 3. 2024

22. 3. 2024

Relaxační a konferenční místnost

O filmu:

Ředitel školy Kevin McArevey se snaží změnit osud irské komunity v centru města, kterou sužuje úpadek, sektářská agrese, chudoba a drogy.
Observační dokumentární film se odehrává v postkonfliktní belfastské čtvrti Ardoyne, kde marginalizovanou dělnickou komunitu po generace sužuje chudoba, drogy a zbraně. Tento film mapuje sen ředitele školy Kevina McAreveyho a jeho obětavého, vizionářského týmu, který ukazuje, jak kritické myšlení a pastorační péče mohou posílit a povzbudit děti, aby viděly za hranice a omezení své vlastní komunity. Sledujeme, jak filozofie povzbuzuje mladé chlapce, aby zpochybňovali mytologii války a násilí a někdy se postavili proti tomu, co by jim diktovali jejich rodiče, vrstevníci a socioekonomická skupina.
Režie: Declan McGrath, Neasa Ní Chianáin
Země vzniku: Severní Irsko, Belgie, Irsko, Francie
Rok vzniku: 2022
Délka filmu: 102 minut
IMDB: FILM JE URČEN PRO DIVÁKY, KTEŘÍ SE CHTĚJÍ SEZNÁMIT S FILMEM: 7,9/10 https://www.imdb.com/title/tt14683452/

Potvrď svoji účast na Facebooku.

Událost na facebooku

Film bude promítán v původním znění (v angličtině) s českými titulky.

Filmy pocházejí z distribuce projektu Promítej i ty!, který je podpořen festivalem Jeden svět.