Formativní hodnocení ve škole s Janou Kratochvílovou

Druhý webinář z cyklu Vzdělávací rozhledy se bude zabývat tématem Formativního hodnocení a uskuteční v úterý  10. května 2021 v 16:30 a bude zdarma dostupný prostřednictvím přímého přenosu na Facebooku. Webinář povede doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D.​

26. 4. 2021

Datum

10. 5. 2021

Čas

16:30

Webinář uvede účastníky do procesu formativního hodnocení, které představuje způsob získávání a poskytování užitečné zpětné vazby o procesu učení žáka. Zaměříme se na tři základní stavební kameny formativního hodnocení a podmínky pro jeho zavádění do praxe. Zdůrazníme význam sebehodnocení žáků a jejich vzájemného hodnocení. Část webináře bud věnována diskusi k vašim otázkám.
Vzdělávací rozhledy je nový stálý cyklus webinářů, který bude nabízet pohledy odborníků na některé aktuální otázky spojené s pedagogikou a se školstvím.

 

doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D.

Absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Později učitelka a ředitelka základní školy v Ivančicích – Řeznovicích, v níž rozvíjela komplexní systém hodnocení a uplatňovala v praxi mnoho inovací. Zkušenosti čerpala také v zahraničí – USA, Finsku, Velké Británii a Belgii, kde působila v mezinárodní Evropské škole. Vzdělávání a aktivní participace na proměně českého vzdělávacího systému je její celoživotní součástí. Svoje působení v praxi zúročuje ve vysokoškolské profesní přípravě budoucích učitelů na PdF MU. V současnosti působí jako vedoucí Katedry pedagogiky na PdF MU. Výzkumně se v posledních letech věnuje inkluzivnímu vzdělávání, hodnocení a sebehodnocení žáků, kompetencím studentů k projektové výuce a reflexi studentských praxí. Ráda spolupracuje na smysluplných projektech se skvělými lidmi a volný čas tráví v přírodě. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.