Hledáme dobrovolníky –⁠ doučování dětí zdravotníků

Zapojte se v této kritické době do dobrovolnické pomoci a doučujte děti pracovníků ve zdravotnictví.

15. 1. 2021

Vážené studentky, vážení studenti,

obracím se na Vás s výzvou týkající se zapojení do dobrovolnických aktivit, koordinovaných dobrovolnickým centrem MUNI POMÁHÁ.

Stav vyvolaný pandemií koronaviru je stále velice vážný a situace v nemocnicích je na mnoha místech kritická. Dobrovolnické centrum eviduje řadu žádostí o pomoc s doučováním dětí od zdravotníků, kteří nyní nemají možnost se svým dětem v obtížných podmínkách distanční výuky dostatečně věnovat.

Potřeba dobrovolníků z řad pedagogické fakulty je v současnosti obrovská a já věřím, že stejně jako v předchozích měsících dokážeme i nyní našim zdravotníkům výrazně pomoci při vykonávání jejich náročné profese.

Kdokoliv se chce zapojit, může se registrovat v aplikaci MUNI POMÁHÁ, kde najde aktuální přehled žádostí o pomoc.

Některé z dobrovolnických činností vyhovují podmínkám praxe a mohou být tedy jako praxe uznány. Pokud máte zájem využít této možnosti, kontaktujte dobrovolnické centrum na emailu pomoc@muni.cz.

Jiří Němec

děkan Pedagogické fakulty MU