Brno Art Week

Týdenní festival výtvarné kultury láká již po čtrnácté lidi k umění ve veřejném prostoru a v galeriích. Využívá k tomu různých strategií, jako jsou komentované prohlídky, procházky, workshopy, happeningy a další aktivity. Specialitou tohoto ročníku je konference věnovaná zprostředkování umění a bojovka Tour de Galleries.

28. 3. 2023

17. - 23. 4. 2023

Datum

Katedra výtvarné výchovy PdF MU a Galerie TIC, TIC Brno

Organizátoři

Brno Art Week je jedinečný festival výtvarné kultury. Brněnská muzea, galerie a školy zabývající se výtvarným uměním již po čtrnácté společně představí veřejnosti širokou škálu výstavních i doprovodných programů.

Otvírákem letošního festivalu je pondělní polední grilování mezi sochami univerzitního kampusu v Bohunicích se zakladatelem Týdne výtvarné kultury profesorem Radkem Horáčkem.

V úterý startuje městská bojovka Tour de Galleries s devíti akčními úkoly v galeriích a muzeích Brna. Spočinout je pak možné v kině Scala, kde vás provedou performerky Jana a Jana svou nejčerstvější sbírku autorských studentských filmových experimentů z celé České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Galerie Pitevna ve středu slavnostně otevře výstavu maleb Argišta Alaverdyana pohrávající si ve svých obrazech s motivy cloudového úložiště.

Čtvrtek a pátek je v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské Galerie věnován konferenci Čerstvý vítr o “freš” přístupech zprostředkování umění pořádnou Galerií TIC a Katedrou výtvarné výchovy.

Sobota je tipem na výlet do galerie v Blansku, kde se mimo shlédnutí výstavy můžete s výtvarnicí Věrou Vtípilovou projít „Hodně pomalou chůzí“.

Příležitost pro rodiny s dětmi nabízí také nedělní procházka s Danielou Krajčovou. Po prohlídce její výstavy Měkké dopady v galerii OFF/FORMAT bude autorka s návštěvníky hledat netypická místa pro hru a odpočinek.

A každé ráno vás probudí online seriál Art-rutina technologickým trikem některého z umělců vystavujících nebo působících v Brně.

Je se na co těšit, koukněte na program a vyberte si z desítek akcí.

Kontakt:

Kontakt pro média:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.