Modifikace adaptačního procesu na PdF MU

5. 1. 2022

Pedagogická fakulta MU v loňském roce pracovala na nastavení komplexního systému podpory při nástupu nových zaměstnanců a zaměstnankyní. Připravila efektivní adaptační proces, jehož cílem je „rychlejší“ seznámení nastupujících s chodem a fungováním pracoviště, podpoření jejich orientace na Pedagogické fakultě, nabídnutí potřebných zdrojů a relevantních informací nezbytných pro výkon práce. Komplexnost systému spočívá v podpoře mentora či mentorky, ve vytvořených materiálech a v „interní Wikipedii“ Nově zaměstnaní (webové stránky přibližující adaptační proces na zaměstnaneckém Portálu). Celkovou a nezbytnou podporu zajišťuje a koordinuje personální oddělení, vedoucí pracoviště specifikuje adaptační plán nastupujících. Posílení adaptace cílí jak na domácí, tak i zahraniční zaměstnané.