Seminář: Tomáš Janík - 5P: Pět příkladných pokusů popularizovat pedagogiku (30.3.2023)

Jana Veličková

Cyklus seminářů (Post)doktorandské školy PdF MU ke komunikaci (pedagogické) vědy a výzkumu
— jaro 2023 —

30. 3. 2023

12:00 - 13:30

Průběh akce

Hybridně (prezenčně/online)

prof. PhDr. Tomáš Janík, Ph.D., M.Ed.

Institut výzkumu školního vzdělávání, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno

5P: Pět příkladných pokusů popularizovat pedagogiku

V prezentaci bude představeno pět vybraných přístupů k popularizaci pedagogiky a jejích témat. Bude se jednat o: (1) knihu esejů editovanou Hansem Ulrichem Grunderem nazvanou Mýty – omyly – nepravdy: O chibách ve vzdělávání a pedagogice (2) knihu reflexí s názvem Nedělní pedagogické krasořeči od Tomáše Janíka, (3) knihu rozhovorů o vzdělávání uveřejňovaných v časopise Komenský editovanou Veronikou Rodovou, (4) popularizační ilustrovanou knížku Tomáše Janíka s názvem Vše pro výchovu a o (5) únikovku Kláry Smolíkové nazvanou S Komenským do komiksu. Přístupy k popularizaci pedagogiky budou následně vzájemně porovnány s cílem nahlédnout jejich specifický potenciál oslovovat, případně pobavit odborné i laické publikum.

Forma konání: Seminář se uskuteční primárně v prezenční formě (CVIDOS, Poříčí 31a, 5. patro, místnost 79).
Doplňkově je nabízena i online účast (resp. online přenos přes MS Teams), ale je nutné počítat s tím, že akce je ze strany přednášejících primárně koncipovaná jako prezenční. Všem přihlášeným účastníkům bude den předem zaslán link pro připojení.

Semináře jsou nabízeny i zájemcům z řad akademiků.

Na seminář je třeba se přihlásit nejpozději dva dny před jeho konáním.

S dotazy se můžete obrátit na Mgr. Janu Veličkovou (velickova@ped.muni.cz)

Přihlašovací formulář na seminář zde

Z akce můžou být pořízeny fotografické záznamy a videonahrávky, které mohou být zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Správcem osobních údajů je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Každý, kdo nebude souhlasit se zveřejněním fotografie nebo videozáznamu své osoby, má právo požádat správce o jejich výmaz.

Pro více informací prosím využijte e-mailovou adresu: info@ped.muni.cz

PEDAGOGICKÁ FAKULTA MASARYKOVY UNIVERZITY