Základní škola Brno, Sirotkova 36, příspěvková organizace

ulc@zssirotkova.cz

web školy

Charakteristika školy

Základní škola Sirotkova 36 je právním subjektem, jehož zřizovatelem je město Brno – městská část Žabovřesky. Škola se zaměřuje na výuku matematiky a informatiky. Ve školním roce 2019/2020 je ve škole otevřeno 9 tříd s rozšířenou výukou matematiky a informatiky, jsou to třídy 5.C, 5.D, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D, 8.C, 8.D, 9.B a 9.C. ZŠ Sirotkova je centrem vzdělanosti i volnočasových aktivit pro své žáky i širší veřejnost.

Nabídka školy

• Škola vede klub deskových her, pořádá také soutěže v deskových a logických hrách (Klub Mensy ČR)
  • Žáci školy se pravidelně účastní soutěží v logice, matematice, sudoku a dalších podobně zaměřených soutěží v rámci Brna i celé republiky. Škola sama pořádá městská kola Matematických olympiád 4. a 7. tříd, MK Pythagoriády 8. tříd, MK Sudoku.
  • Pořádá sportovní akce pro žáky školy v rámci jejich volnočasových aktivit formou kroužků a turnajů, zejména ve futsalu a florbalu.
  • Žáci školy se pravidelně účastní brněnských sportovních soutěží.
  • Pořádá akce pro rodiče a přátele školy – předvánoční a velikonoční dílničky, neformální setkání s rodiči na školním dvorku, herní odpoledne deskových her, burza sportovních potřeb.
  • Pravidelně informuje o své výchovné činnosti v místním tisku i ve školních novinách
  • Pravidelně pořádá akce pro učitelský sbor, které mají za cíl stmelení týmu učitelů a jejich další motivaci pro náročnou práci
  • Škola funguje jako poradenské centrum pro rodiče při řešení problémů, týkajících se vzdělávání, výchovy a sebepojetí žáků. Pravidelně organizuje hovorové hodiny (4x ročně), třídní schůzky (2 – 3x ročně), při škole pracuje Klub rodičů, který má 31 členů.
  • Škola pravidelným a důsledným vedením žáků k zodpovědnému a zdravému životu, slušnému a kulturnímu chování a zodpovědnému budování žebříčku životních hodnot kultivujte nejen žáky školy, ale také jejich nejbližší okolí, a to jak ve výuce, tak při celoškolních projektových dnech a aktivitách.
  • Vytváří ovzduší pro otevřenou komunikaci žák – učitel – rodič, založenou na vzájemném respektu a důvěře. Při škole funguje také Školní parlament, jehož členové se pravidelně 1x týdně setkávají na pracovní schůzce se zástupcem ředitele školy a řeší provozní záležitosti školy a jednotlivých tříd.
  • Škola integruje žáky z různých sociálních, kulturních i geografických poměrů, přičemž přihlíží k jedinečnosti a osobitosti každého žáka. Tím přispívá k budování multikulturního pohledu žáků na své okolí a vede je k podpoře lidských práv, demokratičnosti a respektu.

Škola je zapojena do mnoha projektů

• EU – peníze školám
  • Prevence školní neúspěšnosti na ZŠ ve městě Brně
  • Projekt se SPŠCH Brno I.
  • Projekt se SPŠCH Brno II.
  • Matematicko fyzikální cvičiště
  • Tablety do škol
  • Projekt s gym. Kpt. Jaroše – Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraj
  • SBOŠ