Základní škola Brno, Laštůvkova 77, příspěvková organizace

dlapa@zslastuvkova.cz

web školy

Charakteristika školy

Jsme velká typizovaná panelová sídlištní škola, sídlící uprostřed městské části Brno-Bystrc. Jsme však na samém okraji zástavby, máme velký školní areál plný zeleně a v blízkosti školy se nachází Údolí oddechu plné nádherných lesů a travnatých ploch. Škola má 1. i 2. stupeň a školní družinu. Současný počet žáků školy je přes 600.

Specifikum a jedinečnost školy

Snažíme se při všech problémech žáků úzce spolupracovat s rodiči. Členové školního poradenského pracoviště i všichni pedagogičtí pracovníci jsou rodičům k dispozici na základě předchozí domluvy. Sami rodiče kontaktujeme okamžitě, když zaznamenáme nějaký problém (třeba i v plnění povinností rodiči). V českém jazyce, matematice a anglickém jazyce vyučujeme ve skupinách.

Hodnoty

Naší povinností je vytvořit ve škole pro všechny děti a žáky klidné a bezpečné prostředí. Všichni učitelé musí ve svém přístupu a ve svých požadavcích zohledňovat individuální potřeby žáků.