Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

reditel@zskaminky.cz

web školy

Charakteristika školy

Základní škola, Brno, Kamínky 5 je úplnou základní školou. V současné době poskytuje vzdělávání pro 370 žáků. A děti se k nám nechodí pouze učit. Naši úžasní pedagogové se věnují dětem i v odpoledních volnočasových aktivitách. Děti chceme vychovávat k samostatnosti a učit je myslet. Naše škola si stanovila čtyři pilíře vzdělávání, na kterých je budován rozvoj, vzdělání a výchova našich žáků.

Nabídka školy

• Pro žáky je k dispozici školní družina a školní jídelna
  • Ke škole patří také nové multifunkční hřiště
  • Škola každý rok pořádá zahradní slavnost
  • Žáci se mohou účastnit mnoha výletů a exkurzí
  • Škola nabízí velké množství kroužků, např. anglické divadlo, čtenářský klub, Zajímavá matematika nebo Klub zábavné logiky a deskových her
  • Angličtina je vyučována již od 1. třídy, od 7. třídy mají žáci na výběr druhý cizí jazyk – němčinu, ruštinu nebo francouzštinu

Zajímavosti

Naše škola je zapojena v různých projektech – „Město Brno zvyšuje kvalitu výuky odborných předmětů na základních školách“, „Speciální pedagogické centrum ZŠ Kamínky II“, „Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně“ .