Základní škola Brno, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace

bilikova@bakalka.cz

web školy

Charakteristika školy

Jsme plně organizovaná devítiletá základní škola s více než 700 žáky, situovaná v blízkosti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Již od 60. let se profilujeme jako škola s rozšířenou výukou cizích jazyků. Anglický jazyk vyučujeme od první třídy, od šesté třídy si žáci přibírají německý, nebo francouzský jazyk. Jako jediní v kraji vyučujeme také dva předměty v anglickém jazyce.

Specifikum a jedinečnost školy

Naši učitelé předávají nejen své znalosti, ale i metodu, jak se správně učit. O kvalitě naší pedagogické práce vypovídají výsledky našich žáků v řadě olympiád, soutěží, mezinárodních projektech i při pravidelném testování. V nedávné době jsme získali 1. místo v celostátním kole v anglické konverzační soutěži. Naše výsledky stojí na výjimečné personální základně s kvalitním technickým vybavením školy.

Hodnoty

Jedním z našich cílů je vytvořit příjemné klima, aby se všichni cítili bezpečně a dobře. Učíme děti řídit jejich život poctivou výukou a úkoly, které je učí přemýšlet. Každé dítě se snažíme přivést k jeho maximu ve všech oblastech tak, aby si jednou mohlo vybírat z prestižních gymnázií, žádaných středních škol či ze středních odborných učilišť s maturitou.