Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

sklenarova@zshorni.cz

web školy

Charakteristika školy

Jsme úplná škola s devíti ročníky. Celý školní areál je situován v klidné a bezpečné části města Brna nedaleko centra s dobrou dostupností městské hromadné dopravy. Okolí školy (lesopark na Červeném kopci) skýtá velmi dobré možnosti pro činnost školní družiny i pro tělesnou výchovu. Ve vybavení školy je 32 učeben, 12 z nich tvoří odborné učebny: fyzika, přírodopis, jazyková, výtvarná, hudební, 2 počítačové, 1 učebna s interaktivní tabulí, cvičná kuchyňka, dřevodílna, posilovna a 2 herny školní družiny. Ve 24 učebnách jsou k dispozici dataprojektory s vizualizéry, pedagogové využívají k výuce výpočetní techniku. Škola disponuje kvalitními sportovními prostorami: tělocvična, hřiště a bazén s technologií slané vody. Všechny děti mají možnost projít během své školní docházky výukou plavání, a to jak v rámci vyučování, tak i ve sportovních kroužcích.