V růžovém sadu, z.ú.​

web zařízení

Bez popisku

Charakteristika zařízení

Jsme malá dílna s velkým srdcem. Spolupráce s námi je Procházkou V růžovém sadu. Jsme dřevodílna s originálním výrobním programem s převahou ruční práce. Nejraději vyrábíme hračky. Většina z nás má mentální handicap, ale i na těch ostatních se vždy něco najde. Nikdo není dokonalý! Nevyprodukujeme tisíce kusů za rok, ale co vyrobíme, vyrobíme s láskou a kvalitně.

Provoz dílny je závislý na dotacích. Zisk z prodeje výrobků je zlomkem našeho rozpočtu. Stupeň handicapu pracovníků neumožňuje výraznou změnu v poměru získání finančních zdrojů z vlastní produkce oproti podpoře z dotací a z darů našich podporovatelů.

Naše cíle

• Přispívat ke kvalitě života lidí s mentálním handicapem provozováním dílny na výrobu dřevěných předmětů s využitím vlastního pracovního programu a technologií, které jsou jejich autorem právě pro tento účel vyvinuty.
  • Smysluplné naplnění času mentálně znevýhodněných lidí.
  • Pracovní uplatnění žáků základních škol speciálních a dalších lidí z cílové skupiny (s přihlédnutím ke kapacitě dílny).
  • Vytvoření společného stabilního pracovního kolektivu s lidmi s handicapem.
  • Společné ověření možností takového pracovního kolektivu ve smyslu:
  • Rozvinutí autorského výrobního programu a přiblížení se běžnému zaměstnání v co největším možném počtu charakteristik.
  • Poskytujeme odborné vedení a asistenci lidem s handicapem při jejich práci a tvorbě se dřevem a dalšími materiály.

Zajímavosti

Naše výrobky můžete objednat: v našem e-shopu, z našeho katalogu, objednávka celé autodráhy, speciální zakázky.

Bez popisku