Střední škola polytechnická Brno, Jílová 36g, 639 00 Brno

bartos@jilova.cz

web školy

Charakteristika školy

Naše SŠ nabízí žákům vzdělání zakončené výučním listem i maturitní zkouškou. Orientujeme se převážně na obory stavebního zaměření, přičemž používáme nadstandardního vybavení v teoretickém i praktickém vyučování. V současné době máme cca 750 žáků, kteří se v případě úspěšného dokončení studia nemusejí obávat o svou uplatnitelnost na pracovním trhu, neboť šikovných instalatérů, elektrikářů, podlahářů, zedníků nebo malířů je v našich zeměpisných šířkách permanentní nedostatek.

Specifikum a jedinečnost školy

Kvalitu vzdělávacího procesu řadíme na 1. místo, o čemž svědčí nejen certifikát ISO 9001, ale i pochvalná hodnocení ČŠI. Krom předání znalostí a dovedností se však snažíme naše budoucí absolventy připravit i na náročný přechod z chráněného školního prostředí na reálný trh práce. Žákům v rámci kariérového poradenství objasňujeme nutnost CŽU a nabízíme množství kurzů rozšiřujících jejich kompetence.

Hodnoty

Vzdělávání je celoživotní proces a právo na něj má bez výjimky každý. SŠ polytechnická Brno, Jílová, p. o. tedy má (coby vzdělávací instituce) povinnost najít cestu pro všechny. Zkráceným studiem vycházíme vstříc vyučeným i maturantům, kteří chtějí výuční list za jediný rok. Zaměstnaným umožňujeme studium o víkendu. Nezaměstnaným rekvalifikační kurzy. Moderní škola zkrátka musí být flexibilní!