Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova, příspěvková organizace

nikola.fuhrlingerova@purkynka.cz

web školy

Charakteristika školy

Nabízíme atraktivní studijní obory – Informační technologie, Elektrotechniku, Sociální činnost, Ekonomiku a podnikání a Průmyslovou ekologii. Škola disponuje studovnou i chillout zónami, knihovnou, moderní jídelnou, dvěma tělocvičnami a rozsáhlým venkovním areálem, má bezbariérový přístup a je vybavena moderní počítačovou sítí s rychlým přístupen na Internet a úplným pokrytím Wi-Fi signálem. Škola má cca 1300 žáků a 130 pedagogů. Absolventi nachází snadno uplatnění v praxi, případně pokračují v dalším studiu.

Nabídka školy

• Škola ve výuce využívá výukové programy JA Czech, které pomáhají mladým lidem rozvíjet jejich potenciál.
  • Maturitní obory nabízí 2 cizí jazyky – anglický jazyk a výběr mezi německým a ruským jazykem.
  • Během studia se žáci mohou zúčastnit mnoha soutěží – České ručičky, ENERSOL, Business Point, JA studentská firma, Jaderná maturita, Programování, Social Innovation Relay, Sudoku, Klokan aj.
  • Pro žáky ZŠ pořádáme workshopy.
  • Žáci mají možnost složit státní zkoušku z psaní na klávesnici.
  • Elektrotechnici mohou získat osvědčení podle vyhlášky č. 50/1978 Sb.
  • Na škole aktivně funguje školní Parlament.
  • Zajišťujeme studentský průkaz ISIC.
  • Jsme eTwinning škola.

Propojení s firmami:

• Škola spolupracuje s významnými firmami, v nichž mohou žáci absolvovat praxe a v budoucnu se ucházet o pracovní pozice.
  • Výuku doplňují přednášky odborníků z různých firem.
  • Žáci mohou sbírat zkušenosti na praxi v zahraničí v rámci Erasmu+.
  • Každoroční Den firem na naší škole podporuje další spolupráci s firmami v oblasti praxí, vzdělávání nebo nabídky zaměstnání a stáží pro budoucí absolventy.
  • Žáci si rozšiřují obzory díky exkurzím v zajímavých firmách a organizacích.