Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace

Pražská 636/38 B
642 00 Brno

ŘEDITEL:
Ing. Jiří Košťál

GARANT PRAXÍ:
Mgr. Zdeněk Měřinský
merinsky@soubosonohy.cz

web školy

Charakteristika školy

Naše SOŠ je zaměřena na výuku stavebních, strojnických a dřevařských oborů doplněných o jeden umělecký maturitní obor a nástavbové studium. Areál školy snadno dostupný MHD se nachází v klidném prostředí na předměstí Brna. Vše potřebné máme na jednom místě: Odborné učebny, moderní dílny, domov mládeže, jídelnu a komplex sportovišť. K dispozici je připojení k internetu. Škola získala Cenu hejtmana 2015 jako společensky odpovědná organizace.

Specifikum a jedinečnost školy

Učíme z elektronických učebnic, žáky posíláme na stáže do zahraničí. Nářadí, pracovní oděvy a materiál na výuku poskytujeme zdarma. Úspěšným žákům vyplácíme pololetní stipendium, za práci na zakázkách dostávají žáci finanční odměnu. Jsme spojeni s praxí, spolupracujeme s firmami, profesními cechy, společenstvy a dalšími institucemi. Účastníme se mnoha projektů spolufinancovaných z ESF.

Hodnoty

Žáků si vážíme, respektujeme jejich názor i názor jejich rodičů. Připravujeme jim řadu nevšedních zážitků, např. slavnostní přijímání do učňovského stavu a pasování absolventů na tovaryše. Podporujeme ambice a talentované žáky, kterým nabízíme Talent program. Investujeme do žáků a dalšího moderního vybavení pro výuku. Všem absolventům jsme schopni zajistit zaměstnání.