Mateřská škola SLUNÍČKO, Brno, Strnadova 13, příspěvková organizace

ms.strnadova@skolyjm.cz

web školy

Charakteristika školy

Škola má tři heterogenní třídy a školní jídelnu. Třídy mají svůj osobitý charakter – tvořivé dílničky. Školní zahrada a zahradní učebna umožňuje různé druhy aktivit. Interaktivní učebna Klíček je využívána pro podporu logopedické prevence. Kabinet učitelů a knihovna tvoří zázemí pro učitele, jsou využívány pro sdílení a týmovou spolupráci. Získali jsme značku „Rodiče vítáni“. Společně se snažíme podporovat každé dítě tak, aby bylo spokojené a úspěšné.

Specifikum a jedinečnost školy

Cílem ŠVP PV je rozvoj seberealizace a tvořivosti, osvojení komunikace a spolupráce, získání samostatnosti a odpovědnosti. Vytváříme vlídné a bezpečné prostředí, plné pohody a bohatých zážitků, kde děti mohou rozvinout své předpoklady. Doplňkové programy jsou Zvoneček, Čarování s hlínou, Veselé pískání, Klíček pro jazýček, Narozeninové dny, Dobrý začátek, Kuliferda, Klokanův kufr, Mrkvička.

Hodnoty

Společný růst: respektující komunikace, proaktivní přistup, laskavá důslednost, týmová spolupráce. Vytváříme prostředí s pozitivní energií a empatií. Podporujeme aktivity dětí, aby mohly dosahovat osobního maxima. Individualizace vzdělávání, spolupráce s rodinou a dalšími partnery ve vzdělávání, vzdělávání a zvyšování profesních dovedností učitelů vedou ke zkvalitňování předškolního vzdělávání.