Mateřská škola RADOST, Brno, Michalova 2, příspěvková organizace

msradost@msradost.eu

web školy

Charakteristika školy

Trojtřídní MŠ se nachází v okrajové části Brna, uprostřed sídliště, obklopena vzrostlými stromy. Pracujeme v síti Škol podporujících zdraví. V souladu se vzdělávacím programem vedeme děti k toleranci a respektu nejen lidí navzájem, ale i k přírodě. Jsme otevřenou mateřskou školou, která usiluje o součinnost s rodinou. Školní zahradu postupně vybavujeme v duchu přírodních zahrad.

Specifikum a jedinečnost školy

Máme věkově smíšené třídy, kdy sourozenci mohou být spolu ve třídě. Klademe důraz na adaptaci dětí a možnost výběru třídy. Zaměřujeme se na individuální přístup k dětem a přípravu pro vstup do ZŠ. S předškoláky cvičíme tchaj-ťi, jako průpravu na psaní. V teplých měsících trávíme většinu času na školní zahradě, kde mají děti dostatek prostoru k sportovním i tvořivým činnostem.

Hodnoty

Na prvním místě preferujeme u dětí spontánní hru. Nebráníme se odlišnostem, respektujeme právo na vzdělání pro všechny a snažíme se vytvořit jim k tomu co nejlepší podmínky.