Mateřská škola Prušánecká 8, Brno, příspěvková organizace

zuzanka.davidova@seznam.cz; msprusanecka@skolyjm.cz

web školy

Charakteristika školy

Naše mateřská škola se nachází v Brně, v městské části Vinohrady, v ulici Prušánecká. Budova školy je účelová, dvoupodlažní. MŠ má tři třídy heterogenní (věkově smíšené). Každá třída má své nově zrekonstruované vlastní příslušenství – šatnu, umývárnu, WC a kuchyňku sloužící pro výdej stravy. Ve škole je rovněž školní kuchyně, která denně připravuje dětem čerstvou stravu.

Specifikum a jedinečnost školy

V MŠ mají děti k dispozici keramickou dílnu.
Budova je obklopena překrásně vzrostlou zahradou s dopravním hřištěm.
V roce 2003 se naše škola zapojila do mezinárodního projektu „Step by Step“ a pracuje podle programu pro předškolní vzdělávání „Začít spolu“. Program je zaměřen na rozvoj osobnosti dítěte v úzké spolupráci s rodinou.

Vzdělávací program Začít spolu klade důraz na individuální přístup k dítěti, partnerství rodiny, školy a širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání.
Náš školní vzdělávací programmá název „Krok za krokem společně objevujeme svět“.

Program intenzivně rozvíjí tři klíčové dovednosti, které jsou v dnešní rychle měnící se době obzvlášť potřebné:

• komunikaci
  • kooperaci