Mateřská škola Laštůvkova 57/59, Brno-Bystrc, příspěvková organizace

ms.lastuvkova@volny.cz

web školy

Charakteristika školy

Mateřská škola je sedmitřídní (třídy A, B, C, D, E, F, M), je umístěna v účelové budově ve dvou samostatných pavilonech. K mateřské škole patří velká zahrada se standardním vybavením. Mateřská škola je umístěna v klidném prostředí, plném zeleně v blízkosti Brněnské přehrady a v dosahu MHD (trolejbus č. 30, autobus č. 50, 52, tramvaj č. 1, 11). Třídy mateřské školy jsou heterogenní (věkově smíšené) pro děti 3–6leté. Na školní rok 20016/2017–2018/19 je povolena výjimka v počtu dětí 28 na třídu. Celkem je zapsáno 182 dětí.

Specifikum a jedinečnost školy

Široká nabídka kroužků: keramický, sobota s keramikou, keramika pro dospělé, keramika pro školáky, sportík, dětský aerobik, logopedie a kreativní angličtina
MŠ pořádá pro děti od 6 do 12 let příměstský tábor s keramikou
Každé léto se pořádá pro děti ozdravný pobyt dětí a rodičů v Chorvatsku, který organizují p.uč. S. Škodová, A. Majerová
2x ročně probíhá na MŠ “Jarní” a “Podzimní” bazar dětského oblečení

Hodnoty

MŠ spolupracuje od března na projektu “Rozvoj procesu pregraduálního vzdělávání na PdF MU: důkladnou přípravou k dobré praxi”, proto může používat čestný název Fakultní škola pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.