Mateřská škola Brno, Klášterského 14, příspěvková organizace

msklasterskeho@seznam.cz

web školy

Charakteristika školy

Mateřská škola se nachází v klidné části rodinných domů v Komárově. Budova je dvoupatrová s bezbariérovým přístupem, výtahem. Součástí MŠ je moderní kuchyně a prostorná zahrada s dostatkem zeleně, vybavená zahradním nábytkem, solárními sprchami a dřevěnými hracími prvky pro rozvoj pohybových aktivit dětí. Škola je pětitřídní (třídy Modrá, Zelená, Růžová, Žlutá a Červená), navštěvuje ji 100 dětí. Ve třídách je zapsáno 20 dětí a všechny třídy jsou věkově smíšené.

Specifikum a jedinečnost školy

Pracujeme podle vlastního ŠVP “SPOLU JE NÁM DOBŘE”, který vychází z RVP PV. Jsme zařazení do projektu MMB “Angličtina do vybraných škol”, Erasmus +, Technické školy, Rovný přístup k předškolnímu vzdělávání ve městě Brně, MAP IV.. Z dalších aktivit nabízíme logopedickou péči, edukativně stimulační skupiny, „sporťáček“, hudebně-taneční aktivity, šikovné ručičky, keramickou dílnu, zimní a letní školu v přírodě. Společně s rodiči připravujeme během roku spoustu společných akcí, které se konají na naší zahradě, ať už to je přivítání s novými dětmi a rodiči při opékání špekáčků, slavnosti podzimních skřítků, vánoční jarmark a rozsvěcování stromečku, den rodiny, pasování budoucích školáků a závěrečný karneval.

Hodnoty

Snad nejvíce ze všeho potřebuje dítě lásku a klid, proto vytváříme všem dětem rovné podmínky pro vzdělávání tak, aby kolem sebe měly klidné, bezpečné a radostné prostředí, ve kterém se dítě cítí akceptováno a přijímáno se všemi svými nápady, projevy a zvláštnostmi a kam se rádo vrací i po ukončení docházky.