Mateřská škola Brno, Klášterského 14, příspěvková organizace

Adresa

Klášterského 100/14, Komárov
617 00 Brno

IČO: 75024411

Kontakty

ŘEDITELKA, GARANTKA PRAXÍ:
Marta Černá
msklasterskeho@seznam.cz
545 233 345

web školy

Charakteristika školy

Mateřská škola se nachází v klidné části rodinných domů v Komárově. Budova je dvoupatrová s bezbariérovým přístupem, výtahem. Součástí MŠ je moderní kuchyně a prostorná zahrada s dostatkem zeleně, vybavená zahradním nábytkem, solárními sprchami a dřevěnými hracími prvky pro rozvoj pohybových aktivit dětí. Škola je pětitřídní s kapacitou 100 dětí ve věku od 3 do 7 let. Všechny třídy jsou věkově smíšené. Ve třídách je zapsáno pouze 20 dětí.

Specifikum a jedinečnost školy

Pracujeme podle vlastního ŠVP “SPOLU JE NÁM DOBŘE”, který vychází z RVP PV. Jsme zařazení do projektu MMB “Angličtina do vybraných škol”, Celé Česko čte dětem, Logopedická prevence, získali jsme grant na projekt Živá voda a na projekt Ozdravné pobyty dětí. Z dalších aktivit nabízíme hru na flétnu, logopedickou péči, edukativní stimulační skupiny, školy v přírodě. Škola je nadstandardně vybavena.

Hodnoty

Vytváříme všem dětem rovné podmínky pro vzdělávání tak, aby kolem sebe měly klidné, bezpečné a radostné prostředí, ve kterém se dítě cítí akceptováno a přijímáno se všemi svými nápady, projevy a zvláštnostmi a kam se rádo vrací i po ukončení docházky.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.