Lužánky - středisko volného času Brno, příspěvková organizace​

rychecka@luzanky.cz

web zařízení

Charakteristika zařízení

Jsme brněnská organizace pořádající kroužky, tábory a další akce pro všechny věkové kategorie. A to už doslova pro několik generací, je nám totiž už přes 70 let!

Nejsme ale jen historická budova v parku, který nám dal jméno – najdete nás na jedenácti místech v Brně a okolí. Ať bydlíte v Brně kdekoli, určitě od vás nejsme daleko. V projektech nejen pro školy se zaměřujeme na propojování formálního a neformálního vzdělávání. Více na www.luzanky.cz

Nabídka organizace:

• Kroužky, kurzy a vzdělání
  • Výukové programy a další aktivity pro školy
  • Příměstské tábory
  • Tábory a pobytové akce
  • Akce pro veřejnost
  • Rodinné koutky
  • Kavárna L Caffe
  • Sportoviště - Minigolf Liška, Arrow game Lesná, Lanové centrum PROUD Brno a Kluziště Lesná

Zajímavosti

Účastníme se několika projektů: ● Šablony II Nabídka kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, které lze čerpat v rámci Šablon. ● Klokanovy školky Podpora vzdělávání pedagogů mateřských škol, projekt s celostátní působností. ● LUSK – Lužánecký skleník, environmentální a polytechnické výukové centrum Rekonstrukce skleníků a vybudování moderních specializovaných učeben. ● EduSTEM Posílení konkurenceschopnosti přeshraničního hospodářského území pomocí inovativních vzdělávacích nabídek. ● Polybus Kouzelné auto, které ve svém nitru ukrývá spoustu pomůcek. Díky nim dokáže vytvořit miniučebny pro technické vzdělávání v exteriérech každé školy. ● To be or not to be well? Projekt na podporu wellbeingu ve třídách přes dramatickou výchovu, včetně online publikací a videí.