Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace​

Lipová 233/20
602 00 Brno

ŘEDITELKA:
Hana Korvasová

GARANTKA PRAXÍ:
Ludmila Chmelíková
ludmila.chmelikova@lipka.cz

web zařízení

Charakteristika zařízení

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě.

Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života. Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

Nabídka zařízení:

• ekologické výukové programy
  • přírodovědné a tvořivé kroužky
  • semináře pro studenty VŠ i pedagogy
  • řemeslné kroužky
  • péče o stážisty a zájemce o praxe
  • konzultace a ekoporadenství
  • tábory