Gymnázium Brno, Křenová, příspěvková organizace

sudakova@gymkren.cz

web školy

Charakteristika školy

Gymnázium se dvěma obory – všeobecné šestileté studium s přípravou na DSD zkoušky (NJ) a všeobecné čtyřleté studium. Více na www.gymkren.cz.

Specifikum a jedinečnost školy

Povinný anglický jazyk a výběr druhého cizího jazyka (němčina, francouzština, ruština). Dvacet tříd umožňuje bohatou nabídku volitelných předmětů. Vzhledem k poloze u dopravních uzlů je třetina našich studentů mimobrněnských. Podporujeme talenty všeho druhu.

Hodnoty

Zakládáme si na zdravém klimatu školy, přátelském prostředí ve třídách a dobré komunikaci mezi učitelem a žákem. Nedílnou součástí toho jsou třídnické hodiny, Pěvecký sbor, Školní akademie, Studentský parlament, přednášky PoŠkole, studentský časopis, SOČ. Studenti se také účastní zahraničních exkurzí a výměnných pobytů, adaptačního a sportovního kurzu, školy v přírodě či ekokurzu, kulturních a historických exkurzí.