Terénní výuka pro učitele zeměpisu

Charakteristika programu:
Cílem kurzu je prohloubit odbornou kvalifikaci v oblasti terénní výuky, která je nedílnou školního kurikula, ovšem v řadě škol se ji z různých důvodů nedaří v dostatečné míře začleňovat do výuky. V úvodu bude účastníkům představena koncepce implementace terénní výuky do školního kurikula. Následně si účastníci vyzkouší několik aktivit pro výuku fyzické a sociální geografie v terénu (např. půdní vrt), které lze realizovat v bezprostřední blízkosti školy (v našem případě fakulty). Propojujícím článkem ukázkových aktivit budou digitální/geoinformační technologie. Závěrečná část bude zaměřena na zhodnocení realizovaných aktivit a jejich potenciálu pro zařazení do školního kurikula.

Požadované předpoklady uchazeče:
Cílovou skupinou jsou zájemci s ukončeným vysokoškolským bakalářským studiem v učitelských i neučitelských oborech zaměřených na geografii, kteří chtějí prohloubit svou odbornou kvalifikaci v oblasti terénní výuky.

Profil absolventa:
Absolvent kurzu si prohloubí svou odbornou kvalifikaci.