Specifika vzdělávání žáka s odlišným mateřským jazykem

Charakteristika programu:
Kurz pozvolna navazuje na webinář se stejným názvem. Zaměřuje se na prohloubení znalostí v otázce vzdělávání dětí a žáků-cizinců/dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Zmíněna bude základní terminologie s tímto tématem spjatá, stranou nezůstane ani legislativa, formy a metody výuky i praktické rady z praxe. Seminář bude uchopen prakticky s názornými příklady, diskusí nad případně vzniklým otázkami, a společným hledáním řešení nebo nabídky možné podpory. Kurz bude probíhat prezenčně, případně je možné ho realizovat i online.

Požadované předpoklady uchazeče:
Kurz je určen pro pedagogické pracovníky MŠ, ZŠ nebo SŠ, absolventy s pedagogickým minimem nebo studenty pedagogické fakulty s dokončeným bc. vzděláním (nutné doložit prostou kopií maturitního vysvědčení/VŠ diplomu).

Profil absolventa:
Získané znalosti uplatní absolvent kurzu na všech stupních ZŠ, SŠ, ale i MŠ, ve vzdělávacích a integračních centrech.

PŘIHLÁŠKA