Od učebnice k umělé inteligenci ve výuce: média ve vzdělávání na ZŠ a SŠ

Charakteristika programu:
Cílem kurzu je zvýšit citlivost k mediálním sdělením všeho typu a podpořit kompetence k práci s různými typy médií v rámci vlastní výuky. Kurz nabídne jiný pohled na učebnice a další mediální nástroje ve výuce občanské výchovy, základů společenských věd a dalších sociálně-vědních a humanitních oborů na ZŠ, ale i SŠ.
V prvním bloku budou účastníci a účastnice kurzu seznámeni s výukovým nástrojem „DigiHavel“, na jehož vývoji se podílel dr. Štěrba, lektor kurzu. Ve druhé části kurzu se seznámí s tím, jak je možné vnímat učebnice jako médium, a bude provedena analýza obsahu učebnic a reflexe možnosti jejich využití.
Celý kurz bude koncipován jako seminář a předpokládá aktivní zapojení účastníků a účastnic.

Požadované předpoklady uchazeče:
Kurz je určen pro kvalifikované učitele/učitelky ZŠ nebo SŠ bez nutnosti aprobovanosti na občanskou výchovu/základy společenských věd.

Profil absolventa:
Kurz procvičí schopnost učitelů/ učitelek využívat adekvátně tradiční média i novomediální nástroje ve výuce. Současně zvýší citlivost vyučujících k mediovaným obsahům, a to včetně těch, které se objevují v učebnicích. Skrze trénink mediální analýzy zvýší citlivost k aktuálním společenským tématům. Zlepší kompetence využívání pokročilých nástrojů pracujících s umělou inteligencí ve výuce.

PŘIHLÁŠKA

Načítám mapu…

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.